Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Що має зробити Захід, щоб запобігти гуманітарній кризі в Україні?

Що має зробити Захід, щоб запобігти гуманітарній кризі в Україні?

Вторгнення Росії в Україну викликало гуманітарну кризу, унаслідок якої понад мільйон біженців залишили країну й незліченна кількість людей постраждали в зруйнованих війною містах.

«Нам потрібно, щоби весь світ виступив за доступ цих уразливих груп населення для забезпечення продовольством, медикаментами та іншими життєво важливими засобами», – розпочала свій виступ адміністраторка USAID Саманта Павер під час онлайн-круглого столу Трансатлантичної робочої групи, організованого Коаліцією РПР та Фондом Маршалла Сполучених Штатів 3 березня.

Павер вважає, що засідання ООН цього тижня, яке засудило Росію за вторгнення в Україну (резолюцію підтримала 141 країна) допоможе створити імпульс для змушення Росії створити «зелені коридори» для надання міжнародної допомоги. 

Саманта Павер зазначила про кризу, що охопила невинних цивільних осіб і кроки щодо надання допомоги українцям. Вона також розповіла про те, як USAID та уряд США нарощують зусилля з доставки допомоги в Україну, а також допомагають західним сусідам України у зв’язку з напливом біженців, кількість яких стрімко зростає. Павер наголосила, що адміністрація Байдена добиватиметься від Конгресу виділення 10 млрд доларів додаткового фінансування для підтримки України.

А президентка Німецького Фонду Маршалла Хізер Конлі розповіла про 54 млн доларів нової гуманітарної допомоги США, нешодавно анонсованої адміністрацією Байдена. Хізер Конлі, як і інші доповідачі, засудила невиправдане, неспровоковане вторгнення Росії в Україну — війну проти мирної, демократичної держави.

Ганна Гопко, громадська активістка та екс-депутатка українського парламенту, виступила з емоційним проханням до Заходу вжити термінових заходів для порятунку життів людей шляхом створення «зелених коридорів» для евакуації громадян та доставки продовольства, оскільки ситуація в окупованих російськими солдатами українських містах та селищах сягає кризових масштабів. Вона закликала створити міжнародний трибунал для притягнення президента Путіна до відповідальності за військові злочини та злочини проти людяності, оскільки він розпочав війну, спрямовану на знищення самобутності, культури та демократії України. Пані Гопко також закликала до максимальної військової допомоги Україні, заявивши, що необхідно мобілізувати всі можливі ресурси, а також посилити санкції проти Росії.

Олена Прокопенко, позаштатна співробітниця Фонду Маршалла, виступала з кордону України з Польщею, повторила багато пріоритетів, озвучених Ганною Гопко, наголосивши на нагальній необхідності введення великих, всеосяжних, нищівних санкцій проти Росії, поряд із повною ізоляцією в поєднанні з більш потужною військовою підтримкою України, оскільки чинні заходи надто слабкі та повільні, щоби зупинити Путіна та його «терористичну державу». Вона говорила про необхідність допомоги для подолання психологічної травми війни, перед якими постають мільйони українців. Прокопенко також заявила, що необхідно створити фонди для підтримки сімей, які втратили батьків на війні, та для забезпечення зайнятості українських біженців у Європі, зокрема для тих, хто працює в секторі громадянського суспільства. Захід також має вжити заходів для захисту та надання притулку активістам в Україні, які можуть стати мішенню для Росії.

Продовжуючи виступ адміністратора USAID Павер, Джим Хоуп, який очолює місію USAID в Україні, представив список допомоги, яку надає USAID, включно з протидією кібератакам, комунікаційними технологіями, медикаментами та іншою допомогою. Він пообіцяв, що USAID продовжуватиме підтримувати Україну.

Euromidan Press

 

ВГОРУ