Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Шанс на реформу КабМіну та міністерств

Шанс на реформу КабМіну та міністерств

2 квітня за ініціативи РПР у приміщенні готелю «Київ» відбувся круглий стіл «Реформа Уряду та центральних органів виконавчої влади як передумова всіх реформ». Під час заходу було презентовано проекти змін до законів України «Про Кабінет Міністрів України» та «Про центральні органи виконавчої влади», які наступного тижня планують зареєструвати у Верховній Раді представники п’яти коаліційних фракцій.

Ref_Kabmin_01

Законопроекти представив головний експерт групи «Реформа публічної адміністрації», голова Правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Після презентації було проведено ґрунтовне публічне обговорення запропонованих змін. В обговоренні взяли участь народні депутати: Сергій Власенко, Світлана Заліщук, Ігор Попов, Олексій Рябчин, Олександр Черненко, Тарас Пастух. Також в заході взяли участь представники Секретаріату Кабінету Міністрів. Широко представлено було і громадянське суспільство. Зокрема, експерти РПР Віктор Тимощук, Юрій Ганущак, Ігор Шумило, Андрій Шевченко, Віталій Шарлай, Микола Виговський, представниця Центру Підтримки Реформ при Кабміні Альона Герус, представники ініціативи Нова Країна Валерій Пекар та Сергій Сорока та ряд інших експертів, яких цікавить реформа публічної адміністрації.

Як зазначив Ігор Коліушко, зміни покликані забезпечити колегіальність, злагодженість та прозорість роботи Уряду та інших центральних органів виконавчої влади. Пропонується суттєво удосконалити організацію діяльності Кабміну, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. Серед основних змін:

– стимулювання до нового формату роботи Уряду на основі стратегічної діяльності базованої на аналізі політики, замість рутинної «поточки»;

– закріплення обов’язковості урядових комітетів, що сприятиме дійсній колегіальності та прозорості діяльності Уряду;

– впровадження посад державних секретарів – професійних державних службовців, що керуватимуть апаратом міністерства і обиратимуться виключно на конкурсних засадах;

– реорганізація роботи міністерств задля налагодження їх ефективної роботи.

В процесі обговорення представники Уряду, громадськість та народні депутати сприйняли запропоновані зміні схвально, оцінили високий рівень фаховості в підготовці рішень та підтримали ідею якнайшвидшої реєстрації законопроекту у Парламенті.

Попереду процес реєстрації та дуже непрості комітетські слухання, але колектив авторів налаштований оптимістично і має надію на ґрунтовне перетворення Уряду в орган здатний якісно впроваджувати реформи в країні.

ВГОРУ