Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Сергій Адаменко: Народний Фронт: як освоїти 50 млн. грн. в умовах української політики?

Сергій Адаменко: Народний Фронт: як освоїти 50 млн. грн. в умовах української політики?

Протягом шести місяців активісти центру Ейдос проводили аналіз діяльності та фінансових звітів політичних партій. Цією статтею започатковуємо цикл публікацій про феномен українського політикуму і розпочнемо з лідера перегонів останніх парламентських виборів – партії “Народний фронт”.

Партія, яка переживає не найкращі свої часи отримала з бюджету України більше 50 мільйонів гривень і жодної копійки від виборців. Тим самим до рук партійних функціонерів потрапила чудова можливість і ресурси покращити свої позиції на політичному ландшафті. Та чи скористаються вони цією можливістю?

Партія Народний Фронт набрала найбільшу кількість голосів на минулих парламентських виборах і, відповідно до Закону України про протидію політичній корупції, це дало їй право отримати з держбюджету кругленьку суму на свою статутну діяльність в 2016 році.

Варто зазначити, що сам термін – “статутна діяльність” в згаданому Законі не визначено та не обмежено. І щодо цього точиться неабияка дискусія. Справа в тому, що кошти партіям перерахували з бюджету з трактуванням на поточні видатки, а не на статутну діяльність партії, як вказано в законі, таким чином, значно обмеживши партії у своїй діяльності.

 

Читати повністю>>>    

ВГОРУ