Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Серед сусідів Україна обійшла лише Росію – Індекс сприйняття корупції-2018

Серед сусідів Україна обійшла лише Росію – Індекс сприйняття корупції-2018

Позначки:

Україна зайняла 120 місце з 180 країн  в глобальному рейтингу «Індекс сприйняття корупції-2018». Про це свідчить дослідження міжнародної антикорупційної організації Transparency International.

Україна здобула 32 бали (на 2 більше ніж у 2017 році) та піднялася з 130 на 120 місце в цьому рейтингу. Україна з-поміж своїх сусідів змогла обійти лише Росію (28 балів, 138 місце), проте решта країн мають вищі оцінки: Польща —60, Словаччина – 50, Румунія — 47, Угорщина — 46, Білорусь — 44, Молдова — 33 бали.

Серед позитивних змін в Україні значиться певне зменшення рівня корупції у відносинах між бізнесом та державою. Цьому могли посприяти запровадження автоматичного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), регулярна робота інституту бізнес-омбудсмена, а також функціонування електронної системи закупівель ProZorro.

За оцінкою бізнесу, ключовий виклик — це відновлення довіри до системи українського правосуддя.

Серед негативних факторів в Індексі зазначаються чисельні випадки тиску та нападів на активістів і журналістів, які працюють в антикорупційній сфері.

ВГОРУ