Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Що рейтингові партії кажуть про декомунізацію, освіту та медичну реформу?

Що рейтингові партії кажуть про декомунізацію, освіту та медичну реформу?

Позначки:

Політику декомунізації треба продовжувати, а мовні квоти на телебаченні та радіо залишити – одноголосно заявили представники політичних партій “Європейська Стратегія”, ВО “Батьківщина”, “Голос” і “Українська стратегія” на публічній дискусії, організованій Виборчою Радою UA та Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ 18 липня.  

Реформа охорони здоров’я 

Представники всіх політичних сил, окрім ВО “Батьківщина”, виступили за продовження чинної медичної реформи.

Необхідно збільшити фінансування медичної сфери, говорить Перший заступник міністра інформаційної політики, представник “Української стратегії”, Еміне Джапарова.

Володимир В’ятрович, кандидат від “Європейської Солідарності” та голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) вважає: реформування першої ланки медичної допомоги продемонструвало, що кошти на реформу системи охорони здоров’я знайти можна і треба. А ще – продовжити комунікацію з населенням щодо реформи.

Зміцнення національної єдності

Представники всіх політичних сил виступили проти внесення змін до мовного закону та перегляду мовних квот на телебаченні та радіо.

“Питання захисту мов корінних народів потребує додаткового законодавчого регулювання”, – вважає представник партії “Голос” Таміла Ташева

“Українська стратегія” бачить 2 складові, від яких залежить зміцнення національної  ідентичності: єдина державна мова з можливістю розвитку мов національних меншин, а також широка державна підтримка української культури (кінематограф, книговидавництво тощо). 

Представник “Батьківщини” Маркіян Лубківський виступив за збільшення фінансування української культури: “Треба ухвалити закон про меценацтво для залучення коштів до культурної сфери”. До цього В’ятрович додав, що необхідно продовжити підтримку української мови та культурної політики, яка впроваджувалася впродовж останніх 5 років. 

Політика декомунізація

Всі присутні партії підтримали політику декомунізації. Загалом партія “Європейська Солідарність” вважає, що більшість цілей політики декомунізації досягнуто, але роботу у цьому напрямку треба продовжити, зокрема розширити незалежність УІНП і підсилити його комунікаційні спроможності з широким загалом населення.

Суспільне мовлення

Всі спікери від партій підтримали забезпечення незалежності суспільного телебачення.

“Маємо позбутися монополії олігархів в українських медіа, а також перезавантажити Національну раду з питань телебачення і радіомовлення”, – наголошує Таміла Ташева, додавши, що держава має підтримувати ЗМІ, які транслюють меседжі на окуповані території. 

Ефективний суспільний мовник – це ключовий елемент незалежного контенту в ЗМІ у період медіа-монополій, вважає Еміне Джапарова. А Володимир В’ятрович виступив за ухвалення законодавства для стримування інформаційного впливу Росії. 

Освіта та наука

“Батьківщина” пропонує запровадити єдиний шкільний податок для юридичних і фізичних осіб та провести повну модернізацію освітніх закладів за рахунок іноземного кредитування. Щодо українськомовних шкіл, то у “Голос” хочуть запровадити систему рейтингування шкільних викладачів і дати широку можливість навчатися в українських ВНЗ дітям з окупованих територій.

Кримськотатарська автономія в Криму

Представники всіх партій підтримали створення автономії кримських татар у Криму, а Лубківський, Джапарова і Ташева виступили за ухвалення законопроекту про корінні народи. “Успішна політична інтеграція кримських татар може бути ключем до повернення Криму”, – вважає Маркіян Лубківський.

Це була остання перед парламентськими виборами дискусія з політичними партіями, організована Виборчою Радою UA та Коаліцією РПР. Раніше відбулися обговорення з топ-політичними партіями на тему політико-правових і економічних реформ, а також зовнішньої політики України. 

 

Проект здійснюється Виборчою Радою UA за організаційної підтримки Школи політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у співпраці з Реанімаційним Пакетом Реформ в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

ВГОРУ