Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Саша Дрік: НАЗК і Мін’юст саботують перевірку е-декларацій

Саша Дрік: НАЗК і Мін’юст саботують перевірку е-декларацій

Пройшов місяць з подачі декларацій. Але в НАЗК досі офіційно не зробили повну перевірку жодної декларації – бо немає належно підготованого і зареєстрованого порядку проведення повної перевірки.

Це – результат безвідповідальності та саботажу НАЗК, керівництво якого зайнялось підготовкою документу лише після завершення “першої хвилі”. НАЗК рік готувались до запуску системи е-декларування, але навіть не підготували порядку перевірки декларації. Очевидно, в НАЗК не вірили, що декларації таки будуть подані і що їх треба буде перевіряти. Відповідальність також лежить на Мін’юсті, деякі з вимог якого є необгрунтованими і призведуть до штучного затягування процесу реєстрації документів.

Важливість Порядку в тому, що він визначає механізм, за яким НАЗК проводить перевірку декларацій. Тобто яким чином, на яких підставах, за яких умов розпочинається і відбувається перевірка відомостей з декларації. Закон “Про запобігання корупції” не визначає детально цієї процедури, натомість вказує, що це має визначити Агентство (частина 3 ст. 48).

Читати повністю>>>

ВГОРУ