Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Ризики повторення “Шістнадцятого січня” є щодня

Ризики повторення “Шістнадцятого січня” є щодня

16 січня 2014 року – ганебна дата новітньої української історії, коли із порушенням Конституції та Регламенту роботи парламенту було ухвалено низку законопроектів, що суттєво обмежували права людини та фактично встановили “диктатуру Януковича” та його поплічників.

Саме це ганебне голосування загострило конфлікт між мітингувальниками Євромайдану та тодішньою владою, що в результаті призвело до людських жертв на вулицях Києва в період з 22 січня, коли загинув Сергій Нігоян, до 20 лютого, коли була розстріляна Небесна Сотня на вул. Інститутській.

Відзначаючи цей “чорний день” в історії української демократії, важливо не тільки пригадати імена тих, хто намагався встановити диктатуру в Україні і досі залишається непокараним, але також наголосити на причинах, які передували голосуванню 16 січня 2014 року і можуть призвести до повторення цих подій  будь-коли.

Активісти Реанімаційного Пакету Реформ та учасники Руху ЧЕСНО 16 січня вручать депутатам Верховної Ради України календарі на 2015 рік, в яких кожен день буде позначено як 16 січня. Кожен наступний день може стати новим 16 січня, якщо представники всіх гілок влади будуть нехтувати Конституцією, процедурами та регламентом роботи державних інституцій. Активісти презентують календарі під час вуличного мітингу біля стін Верховної Ради України 16 січня о 9:30.

 

Закликаємо всіх небайдужих приєднатися до акції і на знак символічного спомину “про диктаторські закони” одягнути на голову будівельну каску, велосипедний чи лижний шолом.

ВГОРУ