Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР застерігає від прийняття закону про Вищу раду правосуддя без урахування вимог громадянського суспільства

РПР застерігає від прийняття закону про Вищу раду правосуддя без урахування вимог громадянського суспільства

3 листопада 2016 р. Верховна Рада схвалила законопроект «Про Вищу раду правосуддя» у першому читанні. Прийняття закону «Про Вищу раду правосуддя»  – це важливий крок до імплементації змін до Конституції щодо правосуддя та Закону «Про судоустрій і статус суддів».

Саме тому Реанімаційний Пакет Реформ підтримує необхідність якнайшвидшого ухвалення Закону «Про Вищу раду правосуддя», однак лише якщо він відповідатиме тим критеріям, на яких наголошує громадськість.

Відомо, що до другого читання народні депутати Оксана Сироїд, Олена Сотник, Єгор Соболєв, Тетяна Острікова, Леонід Ємець, Світлана Заліщук, Альона Шкрум, Вікторія Пташник подали свої пропозиції на розгляд Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя.

Експерти РПР ознайомилися із зазначеними пропозиціями і вважають, що в цілому вони відповідають запиту суспільства та мають бути взяті до уваги під час другого читання.

Передусім РПР наголошує на таких найбільш принципових пропозиціях:

1) установити, що у разі негативного висновку Громадської ради доброчесності щодо кандидата на посаду судді для його призначення необхідно не менше 16 голосів членів Вищої ради правосуддя із 21;

2) надати право Громадській раді доброчесності ініціювати дисциплінарні провадження, брати у них участь і взаємодіяти з Вищою радою правосуддя у питаннях забезпечення незалежності суддів;

3) вилучити пункти перехідних положень щодо можливості суддів-п’ятирічників, чиї повноваження закінчилися, знову обійняти посаду без проходження конкурсу та щодо можливості не проходити повторно кваліфіспит і спецперевірку кандидатам у судді з «резерву Януковича».

Реанімаційний Пакет Реформ переконаний: законопроект про Вишу раду правосуддя №5180 необхідно доопрацювати з урахуванням пропозицій громадянського суспільства. У разі прийняття законопроекту №5180 без змін попередні досягнення судової реформи будуть знівельовані, а діяльність Вищої ради правосуддя зведена нанівець. Водночас неприйняття Закону «Про Вищу раду правосуддя» заблокує її діяльність на тривалий час, тому закликаємо Парламент якнайшвидше доопрацювати законопроект і прийняти відповідний закон.

ВГОРУ