Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає запровадити онлайн-реєстрацію громадських об’єднань та благодійних організацій

РПР закликає запровадити онлайн-реєстрацію громадських об’єднань та благодійних організацій

Законом України №775 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) передбачено можливість проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на підставі документів, поданих в електронній формі.

Редакцію Закону, яка передбачає можливість подання документів в електронній формі (онлайн), ухвалили ще в 2016 році. Однак  сьогодні немає можливості подати документи онлайн для реєстрації юридичної особи чи громадського формування. Але для фізичних осіб-підприємців цю можливість уже забезпечили.

10 травня 2018 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 297-р було затверджено План заходів на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки.

Один з найважливіших пунктів Плану – це запровадження реєстрації та внесення змін в реєстраційні документи громадських об’єднань та благодійних організацій в режимі онлайн за допомогою е-сервісу Міністерства юстиції. Його реалізацію було заплановано з кінцевим строком  у серпні 2018 року.

Проте станом на 21 березня 2019 року процедуру онлайн-реєстрації громадських об’єднань та благодійних організацій не запровадили, а відповідний пункт Плану так і не виконується.

Відповідно до статті 4 Закону, до повноважень Міністерства юстиції у сфері державної реєстрації належить: координація діяльності у сфері державної реєстрації громадських формувань, контроль за діяльністю у сфері державної реєстрації, визначення технічного адміністратора Єдиного державного реєстру, який відповідальний за створення електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Отже, забезпечення виконання положень Закону, які передбачають можливість державної реєстрації на підставі поданих документів в електронній формі, є сферою відповідальності Міністерства юстиції України.

У зв’язку з цим закликаємо Уряд та Міністерство юстиції України вжити всіх необхідних заходів для запуску оновленого програмного забезпечення онлайн-будинку юстиції. А також вплинути на забезпечення  доступу громадян до послуг з онлайн реєстрації юридичних осіб та громадських формувань.

ВГОРУ