Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає залучити експертів Венеційської комісії до підготовки законопроекту про Вищий антикорупційний суд до другого читання

РПР закликає залучити експертів Венеційської комісії до підготовки законопроекту про Вищий антикорупційний суд до другого читання

Наприкінці грудня минулого року Президент України вніс на розгляд Парламенту законопроект про Вищий антикорупційний суд, який 1 березня було прийнято у першому читанні 282 голосами народних депутатів.

Одразу після внесення законопроекту на розгляд, громадськість та міжнародна спільнота наголосили на його невідповідності рекомендаціям Венеційської комісії. Про потребу привести законопроект у відповідність до висновків Венеційської комісії наголошували міжнародні партнери України, зокрема, Міжнародний валютний фонд і Світовий Банк. Секретар Венеційської комісії Томас Маркерт у своєму інтерв’ю також зазначав, що запропоновані процедури відбору суддів у поданому Президентом законопроекті не задовольняють вищезгадані рекомендації.

Наразі триває етап підготовки законопроекту про Вищий антикорупційний суд до другого читання, під час якого мають бути усунуті недоліки документу. Цей процес має відбуватися на базі Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя з залученням експертів Венеційської комісії, яка вже висловила попередню готовність долучитися до цього процесу.

Враховуючи вище зазначене, Реанімаційний Пакет Реформ закликає Комітет з питань правової політики і правосуддя Верховної Ради України:

ВГОРУ