Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає забезпечити відкритість та прозорість роботи комісії по відбору керівника Національної поліції

РПР закликає забезпечити відкритість та прозорість роботи комісії по відбору керівника Національної поліції

Розпочався та триває конкурс на посаду керівника Національної поліції. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ переконані: обрання нового керівника Національної поліції має відбутися на підставі прозорого, конкурентного та справедливого конкурсу.

Не зважаючи на дорадчий статус процедури відбору, проведення конкурсу повинно відбутися з дотриманням демократичних принципів. Громадськість та експерте середовище має спільне бачення основних принципів механізму селекції кандидатів на цю вкрай важливу посаду.

Зважаючи на це, експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають членів комісії прийняти та оприлюднити регламент роботи Комісії, в рамках якого передбачити:

Громадськість також наголошує на необхідності всіх кандидатів оприлюднити власні програми подальшого розвитку Національної поліції. Реанімаційний Пакет Реформ,  в свою чергу, готовий  організувати публічні обговорення програм кандидатів.

Окрім того, з огляду на досвід попередніх призначень на керівні посади в органах правопорядку, є обгрунтовані застереження, що головою Національної поліції може стати людина, приорітети якої будуть диктуватися інтересами нереформованої системи та політичних кіл, а не суспільства, що не може бути прийнятним.

Громадськість також наполягає: попередній досвід роботи в правоохоронній системі не повинен бути вирішальним як у оцінці кандидатів Комісією, так і в процесі прийняття рішення міністром щодо призначення нового керівника Нацполіції.

ВГОРУ