Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Вищу раду правосуддя до прозорості

РПР закликає Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Вищу раду правосуддя до прозорості

Після набрання чинності змінами до Конституції щодо правосуддя восени минулого року, значно зросла роль органів суддівського врядування у виконанні заходів щодо відновлення довіри до судової влади. Вища рада правосуддя отримала дисциплінарні повноваження, а також обов’язок забезпечувати незалежність суддів та авторитет правосуддя. Вища кваліфікаційна комісія суддів проводить конкурс до нового Верховного Суду. Від прозорості реалізації цих та інших заходів залежить довіра суспільства до правосуддя загалом.

Поки що ці органи не демонструють той рівень прозорості, який очікує від них суспільство. Більш того, спостерігається загрозлива тенденція згортання тих позитивних зрушень, які відбулися раніше.

Вища рада правосуддя перестала вести онлайн трансляцію засідань щодо розгляду дисциплінарних справ відносно суддів попри те, що це робилося раніше і технічні можливості для цього є.

Всупереч закону, Вища рада правосуддя досі не оприлюднила на своєму веб-сайті реєстр повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Рада суддів, яка раніше здійснювала цю функцію, оприлюднила відповідний реєстр навіть незважаючи на відсутність вимоги в законі.

Вища кваліфікаційна комісія суддів не забезпечила відкритий онлайн доступ до суддівських досьє, а також досьє кандидатів на посаду судді, хоча відповідно до закону мала зробити це ще торік. Також не оприлюднюються конкурсні роботи кандидатів до нового Верховного Суду, хоча сканування цих робіт проводиться. Досі не оприлюднені практичні завдання, які виконували кандидати.

Усе це може негативно позначитися на довірі до тих кроків, які здійснюються в межах судової реформи.

Тому закликаємо

Вищу раду правосуддя:

Вищу кваліфікаційну комісію суддів:

Реанімаційний пакет реформ готовий співпрацювати з Вищою радою правосуддя і Вищою кваліфікаційною комісією суддів над реалізацією цих та інших заходів з метою зміцнення довіри людей до правосуддя.

 

ВГОРУ