Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає ВР почати відкритий процес доопрацювання законопроекту про НКРЕКП (2966)

РПР закликає ВР почати відкритий процес доопрацювання законопроекту про НКРЕКП (2966)

27 січня Верховна Рада України повернула на доопрацювання перед повторним першим читанням законопроект 2966 Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Експерти РПР вдячні народним депутатам за зважене рішення та сподіваються на якнайшвидше доопрацювання проекту Комітетом ПЕК.

Повернення цього законопроекту на доопрацювання в Комітет ВР з ПЕК дає можливість виправити цілий ряд недоліків законопроекту про одного із ключових регуляторів в Україні.

Майже всі необхідні правки вже напрацьовані та узгоджені в рамках роботи Стратегічної Дорадчої Групи спільно з представниками Секретаріату Енергетичного Співтовариства та громадських організацій. Їх врахування дозволить:

“Усунення недоліків законопроекту згідно з напрацюваннями Стратегічної групи призведе до створення збалансованого документу, прийняття якого зробить роботу Регулятора прозорою та відповідною до кращих європейських практик. Це, в свою чергу, разом з розпочатою реформою газового ринку та напрацюваннями щодо ринку електроенергії, має стати початком структурних реформ в енергетичних галузях”, – зазначив експерт енергетичної групи РПР Андрій Зінченко.

Згідно із Регламентом ВР, на доопрацювання перед повторним першим читанням відводиться 30 днів. Експерти енергетичної групи РПР готові вже, починаючи з сьогодні, взяти участь в роботі над цим критично важливим законопроектом. Ми закликаємо депутатів-членів комітету з ПЕК забезпечити максимально прозорий процес внесення змін. Наша група розуміє складність досягнення компромісів. Проте ми віримо, що експерти та депутати зможуть разом дійти до оптимального варіанту законопроекту про НКРЕКП, котрий задасть нові стандарти регулювання української енергетики та наблизить їх до найкращих європейських практик.

ВГОРУ