Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає владу зупинити полювання на антикорупційних активістів

РПР закликає владу зупинити полювання на антикорупційних активістів

Члена правління Центру протидії корупції Олександру Устінову викликали на допит у справі по заяві блогера-провокатора Всеволода Філімоненка щодо подій, які відбулися в аеропорту Бориспіль у травні 2017-го року.

Тоді Філімоненко разом з двома невідомим в аеропорту Бориспіль переслідував Устінову та її чоловіка, які поверталися з відпустки. Блогер з молодиками оточили подружжя, грубіянили, насміхалися, ставили при цьому питання, на які самі ж давали відповідь і довели активістку до сліз. На цьому блогер не зупинився і вже за кілька днів проник у під’їзд будинку, де живе Устінова, і з незрозумілою метою перебував біля дверей її квартири.

Після цього активістка зі своїми чоловіком подали заяву щодо переслідування з боку Філімоненка. На заяву поліція не реагувала кілька місяців, доки влітку 2017-го суд зобов’язав розпочати кримінальне провадження за цим фактом. Проте майже за рік працівники органів правопорядку не провели жодних слідчих дій.

Незважаючи на те, що єдиним, хто дійсно постраждав в аеропорту була саме Устінова,  21 травня стало відомо, що у лютому 2018-го відділення поліції аеропорту Бориспіль зареєструвало інше провадження – за заявою Філімоненка за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.171 Кримінального кодексу України (“перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”), в рамках якого Устінова та її чоловік поки виступають як свідки.

У Центрі протидії корупції розцінюють чергове кримінальне провадження як тиск на Олександру Устінову перед судовим засіданням у справі голови правління ЦПК Віталія Шабуніна, оскільки і активістка, і її цивільний чоловік найближчим часом мають бути допитані в суді.

Нагадаємо, 8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військового комісаріату Києва виник конфлікт між главою ЦПК Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком. Шабуніна звинувачують за статтею 345-1 КК України, а саме – погроза або насильство щодо журналіста. Як наслідок, Голові Правління ЦПК загрожує до 5 років позбавлення волі. Майже 8 місяців “справу Шабуніна” розслідували за  ч.1 ст.122 (“нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості”), у січня 2018-го перекваліфікувавши її на вищезгадану ч.1 ст.345-1 КК України. Слідство продовжували строки досудового розслідування 4 рази, задіявши 10 слідчих та 5 прокурорів.

Вищезгадані факти є далеко не першими випадками тиску на активістів. Останніх півтора роки Реанімаційний Пакет Реформ постійно фіксує численні факти залякування та фізичного насильства проти громадських активістів в Києві та регіонах.

Враховуючи вищезазначене, коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ розцінює чергове кримінальне провадження за участю антикорупційних активістів як залякування учасників антикорупційного руху.

Громадськість закликає владу припинити політичне переслідування активістів Центру протидії корупції; органи правопорядку – провести належне і відкрите розслідування та продемонструвати неупереджений підхід до справи на всіх етапах процесу.

Реанімаційний Пакет Реформ контролюватиме об`єктивність розслідування і надалі докладатиме всіх зусиль для захисту членів коаліції та представників громадянського суспільства.

ВГОРУ