Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає владу прискорити реформи, яких вимагав Євромайдан

РПР закликає владу прискорити реформи, яких вимагав Євромайдан

21 листопада, у День Гідності та Свободи, Україна відзначатиме третю річницю початку Євромайдану. Ці водночас трагічні та героїчні події буремних осені 2013-го та зими 2014-го були еволюцією свідомості, яка переросла в Революцію гідності. Україна та світ спостерігали за торжеством нескореності та сили українського духу, а також свідомого європейського вибору, який назавжди закрив шлях у радянське минуле.

Восени 2013-го сотні тисяч українців вийшли на головну площу країни, аби влада виконала їхні вимоги, які еволюціонували разом з Майданом. Спочатку мова йшла про підписання Угоди про асоціацію. Але авторитарні та антидемократичні дії президента Віктора Януковича – силовий розгін мирного протесту, переслідування активістів, політичні репресії, диктаторські закони 16 січня – розширювали перелік вимог майданівців. Мирні протестувальники вимагали скасування диктаторських законів, припинення політичніх репресій та звільнення політичних в’язнів, відновлення парламентсько-президентської форми правління, відставки державного керівництва та люстрації чиновників, усунення можливостей для фальсифікації виборів та оновлення складу ЦВК.

Після трагічної перемоги над злочинним режимом Віктора Януковича, який у своїй смертельній агонії забрав життя більше ста героїв Небесної сотні, тактичні вимоги Євромайдану, які були частково виконані, трансформувалися у потреби сталих зміни у суспільстві.

Відповідно до них, Україна – держава зі справедливим правосуддям, доброчесною економічною та політичною конкуренцією. В якій немає можливостей для корупції та зловживань владою. Де кожен громадянин знає і може реалізувати свої права, а влада, партії, медіа, неурядові організації діють в інтересах суспільства та підзвітні громадськості. Де покарані винні за розстріли та політичні репресії, а вкрадені мільярди публічних коштів повернені до бюджету. Де недоторканість народних депутатів та суддів суттєво обмежена, а чиновники часів Януковича люстровані. Де влада відділена від бізнесу, а олігархи відлучені від владної годівниці. Де відбуваються реформи, які ведуть країну до економічного зростання, що є передумовою поліпшення добробуту громадян.

Проте, за три роки політики, які сцену Майдану змінили на владні кабінети, на жаль, мають небагато виконаних обіцянок. Після підписання Угоди про асоціацію, утворенням антикорупційних інституцій, початку децентралізації та ухвалення конституційних змін у частині правосуддя, спостерігаємо стрімке зниження політичної волі до продовження та завершення розпочатих реформ. Будь-яке серйозне рішення вимагає суттєвого тиску з боку громадянського суспільства та міжнародних партнерів. Громадські організації та активісти знову опиняються під загрозою помсти від можновладців, як і три роки тому, через спонукання влади до прозорості, відкритості та боротьби з корупцією.

Саме тому у день третьої річниці початку Євромайдану Реанімаційний Пакет Реформ закликає Президента, народних депутатів та Уряд прискорити реформи, яких вимагає українське суспільство, а саме:

Реанімаційний Пакет Реформ переконаний: подальше зволікання із переліченими критичними змінами може призвести до остаточного розчарування суспільства в результатах Революції Гідності, нових соціальних протестів, втрати дипломатичної підтримки з боку міжнародних партнерів та аргументів щодо продовження санкцій проти агресора. Саме тому закликаємо владу відновити темп проведення реформ, залучаючи громадянське суспільство на кожному етапі підготовки та впровадження рішень.

ВГОРУ