Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає владу гарантувати незалежність Комісії з питань вищого корпусу державної служби

РПР закликає владу гарантувати незалежність Комісії з питань вищого корпусу державної служби

15 липня відбулося перше засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби – органу, що забезпечуватиме конкурсний добір державних службовців категорії “А”.

Комісія складається із представників Верховної Ради, Президента, уряду, Державної судової адміністрації, професійних спілок, асоціації роботодавців, керівників Національного агентства України з питань державної служби та Національного агентства з питань запобігання корупції, а також чотирьох представників громадськості. Зараз Комісія налічує 11 осіб, оскільки парламент досі не визначився зі своїм представником.

Ми закликаємо всі органи державної влади гарантувати повну незалежність новоствореної Комісії та припинити будь-який політичний тиск на її членів і спроби обмежити її повноваження.

Ми наголошуємо на неприпустимості прийняття законопроекту №4370-1 за авторством Артура Герасимова, що суттєво обмежує повноваження Комісії в інтересах Адміністрації Президента. Ми пропонуємо компромісний варіант – вилучити керівників районних державних адміністрацій із категорії “А” та створити для їх добору спеціальну Комісію при Кабінеті Міністрів України, що в конституційній спосіб самостійно визначатиме найкращих та вноситиме подання про їх призначення Президенту.

Крім цього, необхідно внести зміни до законів Про Кабінет Міністрів України та Центральні органи виконавчої влади щодо розмежування повноважень міністрів, заступників міністрів, державних секретарів та керівників інших центральних органів виконавчої влади. Також, слід суттєво підвищити заробітні плати на ключових реформаторських посадах для того, щоб на топ-посади почали подаватися дійсно найкращі фахівці.

Наголошуємо, Реанімаційний Пакет Реформ пильно спостерігає за усім, що відбуватиметься навколо діяльності Комісії, і буде оперативно інформувати українське суспільство та іноземних партнерів про будь-які спроби перешкоджання діяльності Комісії, а також імплементації реформи державної служби.

ВГОРУ