Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає відсторонити голову НАЗК та не зволікати з розслідуванням зловживань в Агентстві

РПР закликає відсторонити голову НАЗК та не зволікати з розслідуванням зловживань в Агентстві

Позначки:

14 листопада екс-голова департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна дала свідчення про кричущі випадки порушення законодавства і політичної залежності голови НАЗК Наталії Корчак та членів агентства від представників вищого політичного керівництва держави.

Зокрема, Соломатіна заявила, що голова НАЗК особисто гальмує запуск автоматизованої системи перевірки електронних декларацій публічних службовців. Саму систему е-декларування Корчак використовує для покривання лояльних до влади чиновників, для розправи над «неугодними» та з метою особистого збагачення.

Окрім того, в Адміністрації Президента існує куратор НАЗК, який викликає до себе на розмову і роздає вказівки щодо перевірок електронних декларацій публічних службовців. Не назвавши прізвище, Ганна Соломатіна зазначила, що цей співробітник паралельно претендує на посаду керівника Державного бюро розслідувань. Наразі існує лише одна людина, що відповідає обом ознакам – Олексій Горащенков, перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації Президента. Він також входить до складу конкурсної комісії з обрання керівництва НАЗК, тобто має реальні механізми впливу на діяльність Агентства.

Оприлюднена інформація вже передана Національному антикорупційному бюро України для розслідування. У зв’язку з цим, коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ вимагає:

ВГОРУ