Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає Верховну Раду повернути до профільного Комітету на доопрацювання законопроект, який нищить систему публічних закупівель Prozorro

РПР закликає Верховну Раду повернути до профільного Комітету на доопрацювання законопроект, який нищить систему публічних закупівель Prozorro

13 травня 2017 Комітетом Верховної ради України з питань інформатизації та зв’язку була оприлюднена Порівняльна таблиця до другого читання законопроекту №2126а від 19.06.2015 «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», з якої стало зрозуміло, що Комітет затвердив правки, що повністю нівелюють досягнення Системи публічних електронних закупівель Prozorro та роблять можливим повернення контролю над системою  так званій тендерній мафії.

Поправки 50, 51, 69, 81, 82, 92 та 143, внесені народним депутатом Віктором Бондарем і затверджені профільним комітетом, створюють правову колізію у визначені електронного закупівельного майданчику. Вони надають право силовим органам контролювати діяльність майданчиків та іншої інфраструктури закупівель. Окрім того, наділяють майданчики правами самостійно вирішувати чи потрібне забезпечення для тендерів та розмір цього забезпечення, а також позбавляють Кабмін права регулювати ціну послуг таких майданчиків.

Зазначені поправки внесені з порушенням Регламенту Верховної Ради в частині, що забороняє істотно змінювати законопроект між першим та другим читаннями.

Крім того, це вже не перша спроба колишньої тендерної мафії повернути контроль над сферою публічних закупівель. Ідентичні правки раніше подавалися до законопроекту «Про електронні довірчі послуги», але були відхилені комітетом.

Зміни у системі публічних закупівель – найуспішніша та найбільш помітна реформа останніх років. Вона була неодноразово визнана на міжнародному рівні та вже «експортується» в інші країни. Прийняття законопроекту зі скандальними правками Віктора Бондаря означатиме згортання реформи та викличе вкрай негативну реакцію української та міжнародної спільноти, а отже стане черговим ударом по інвестиційній привабливості України та погіршить показники України у рейтингах сприйняття корупції.

У зв’язку з цим експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають Верховну Раду повернути законопроект №2126а до Комітету з питань інформатизації та зв’язку для доопрацювання (зокрема, для відхилення скандальних поправок 50, 51, 69, 81, 82, 92, 143) та внесення документ на повторне друге читання без цих правок.

ВГОРУ