Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає Уряд забезпечити якнайшвидше формування повного складу НАЗК

РПР закликає Уряд забезпечити якнайшвидше формування повного складу НАЗК

Громадська коаліція “Реанімаційний Пакет Реформ” вітає оголошення Урядом наприкінці грудня 2015 р. повторного конкурсу для заповнення вакансій в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Звертаємо увагу Конкурсної комісії та Уряду на необхідність дотримання вимог щодо запобігання конфлікту інтересів і належного обґрунтування рішень про відбір кандидатів. Порушення цих вимог, що трапилися раніше в діяльності комісії, вже поставили під сумнів результати попереднього відбору та призвели до їх судового оскарження.

У січні 2016 року народний депутат України В.Чумак відмовився від посади члена Національного агентства з питань запобігання корупції, оскільки процес юридичного створення НАЗК не завершено і В.Чумак не набув повноважень члена НАЗК. При цьому не йдеться про дострокове припинення повноважень члена Агентства відповідно до статті 5 Закону “Про запобігання корупції”, що вимагало б оголошення нового конкурсу.

У зв’язку з цим закликаємо Уряд скасувати своє розпорядження про призначення В.Чумака членом НАЗК як нереалізоване, а також якнайшвидше розширити проведення повторного конкурсу, що триває, на цю нову додаткову вакансію. Затягування з таким рішенням призведе до подальшої затримки з формуванням повноцінного складу НАЗК.

Призначення лише чотирьох з п’яти членів НАЗК може бути недостатнім для ефективного запуску нового антикорупційного органу, для прийняття рішень яким потрібно мінімум три голоси. У своїй офіційній заяві на почату січня 2016 р. щодо зволікань Уряду із запуском НАЗК та системи декларування, представництво Європейського Союзу в України прямо зазначило, що Агентство повинно розпочати повноцінну роботу до 1 квітня і що це передбачає призначення всіх п’яти членів НАЗК. Тому закликаємо скористатися тим, що зараз триває повторний конкурс, і визначити кандидатів та заповнити всі три існуючі вакансії в складі НАЗК.

 

ВГОРУ