Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає Уряд створити “штаб” реформи державного управління та служби

РПР закликає Уряд створити “штаб” реформи державного управління та служби

2017 рік мав би стати роком здійснення основних кроків з реформи державного управління відповідно до Плану заходів Стратегії реформування державного управління. Ці кроки мали би гарантувати незворотність реформи та впровадити ефективну, відповідальну та відкриту систему виконавчої влади.

Проте наразі темп реалізації Плану заходів вкрай незадовільний. В той же час досвід адміністративних реформ в інших країнах показує: важко очікувати успіху, якщо цю реформу не очолюватиме особисто Прем’єр-міністр.

Саме тому Реанімаційний Пакет Реформ пропонує утворити “штаб” реформи на чолі з Прем’єр-міністром у складі урядовців, депутатів, українських та міжнародних експертів, які вже задіяні чи готові долучитися до реалізації реформи.

Тільки така команда зможе спільно забезпечити ефективну роботу інституційних механізмів реформи державного управління: Координаційної ради, робочих груп за напрямками реалізації Стратегії, робочих груп у міністерствах та інших суб’єктів, відповідальних за реалізацію заходів на виконання Стратегії.

Окрім того, завдяки діалогу між громадянським суспільство та Урядом, Кабінет Міністрів вже заявив про свій намір винести на пленарне засідання Верховної Ради 13 квітня 2017 р. низку законопроектів, що стосуються реформи державного управління, а саме:

Реанімаційний Пакет Реформ підтримує законопроекти 4526д, 6320 та 4388. Вони мають бути схвалені Верховною Радою щонайшвидше з урахування пропозицій громадськості під час підготовки до другого читання. Зі свого боку Реанімаційний Пакет Реформ готовий підготувати та винести на фахове експертне обговорення необхідні поправки, які захистять реформу від можливого реваншу.

ВГОРУ