Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає Уряд схвалити пілотний проект щодо державного регулювання цін на найближчому засіданні

РПР закликає Уряд схвалити пілотний проект щодо державного регулювання цін на найближчому засіданні

Вже близько двадцяти років в Україні діє Постанова №1548 та дев’яти років Постанова №1222, які встановлюють граничні надбавки на так звані «соціальні продукти» та порядок декларування, а де-факто дозволу, на зміну цін.

Документи увесь цей час ускладнюють життя підприємцям. Обмеження –безглуздий бар’єр для виробників харчових продуктів, гальмо для розвитку конкуренції, обмеження можливості для розвитку бізнесу, а також джерело мільйонних корупційних схем. До того ж цінове регулювання не виконує покладену на нього функцію, адже ціни на так звані «соціальні продукти» зростають в середньому на 20% швидше ніж на аналогічні товари.

Новий уряд під керівництвом Володимира Гройсмана декларує свою відданість курсу реформ. Дерегуляція – це найважливіший напрямок цих змін. Саме від успіхів у сфері дерегуляції й створенні умов для легкого ведення бізнесу залежить те, чи відновиться українська економіка.

15 вересня урядовий комітет схвалив запровадження пілотного проекту в сфері державного регулювання цін на продукти харчування. Експерти групи Економічний розвиток Реанімаційного Пакету Реформ закликають уряд не зволікати та остаточно затвердити це рішення на найближчому засіданні Кабінету міністрів.

Цей проект тимчасово з 1 жовтня призупиняє дію постанов №1548 та №1222 для продуктів харчування та запроваджує моніторинг цін. За результатами моніторингу планується прийняти остаточне рішення щодо регулювання (скасувати, частково скасувати, поновити).

Експерти групи Економічний розвиток Реанімаційного Пакету Реформ вважають цей крок проміжним до повного скасування безглуздого обмеження. Адже таке регулювання з одного боку не виконує своїх функції, з іншого – обтяжує бізнес та штовхає його до корупції.

Громадськість переконана, що запроваджений урядом моніторинг доведе необхідність повного скасування регулювання цін на продукти харчування і вже на початку 2017 року цей радянський інструмент планової економіки піде у минуле.

ВГОРУ