Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає ухвалити законопроект про скасування корупційної схеми е-майданчиків у сфері оцінки майна № 10015

РПР закликає ухвалити законопроект про скасування корупційної схеми е-майданчиків у сфері оцінки майна № 10015

Позначки:

7 грудня 2017 року парламент вніс зміни до Податкового кодексу, якими заборонив оцінювачам напряму реєструвати, а нотаріусам – перевіряти реєстрацію звітів про оцінку нерухомого майна. Натомість ці дії з 18.07.2018 р. вони змушені здійснювати через приватні електронні майданчики. Завдяки сприянню Фонду державного майна, наразі в Україні діє 4 таких майданчики з ознаками монополії (синхронне підняття цін, однаковий програмний код і т.д.). Фактично, майданчик виконує функцію найкоштовнішого e-mail на планеті, оцінивши свої “послуги” з пересилання звітів у 1300 грн. за звіт. В масштабах країни це збагачує авторів схеми на 1 млн грн/день. 23 листопада 2018 року (у “бюджетну ніч”) парламент прийняв нові правки, якими закріпив монополію майданчиків.

Багато народних депутатів пояснювали своє голосування за ці правки відсутністю вибору через недопустимість залишення країни без бюджету. Тепер кожен народний депутат може і зобов’язаний проголосувати за законопроект – щоб покласти край корупційній схемі, яка фінансово душить суспільство при кожній операції з нерухомістю.

Для припинення корупційного посередництва в сфері оцінки майна експерти Реанімаційного Пакету Реформ разом з лідерами оціночної спільноти та партнерами в депутатському корпусі розробили та зареєстрували законопроект № 10015. Він здатен відключити майданчики-посередники від державної бази даних звітів про оцінку, а реєстрація та перевірка оціночних даних здійснюватиметься напряму, як це було до 18.07.2018 року.

Кожному кандидату в президенти з депутатським мандатом та всьому депутатському корпусу випав шанс довести справою готовність до реальної боротьби з корупцією в Україні на ринку нерухомості через прийняття законопроекту в максимально стислі строки.

У зв’язку з цим, Реанімаційний Пакет Реформ закликає:

Спротив, затягування або пасивність в просуванні законопроекту, персональна роль кожного депутата, кожної фракції і особливо – кожного кандидата в президенти будуть широко висвітлені та донесені до міжнародних партнерів України. Після голосування за законопроект Реанімаційний Пакет Реформ опублікує поіменний список кандидатів у президенти з депутатським мандатом, які відмовились підтримувати законопроект.

ВГОРУ