РПР закликає учасників Великої політичної реформи та правоохоронців не переходити межу мирного протесту

Коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ одна з перших підтримала Велику політичну реформу, підписавши Меморандум про спільні дії, на підтримку трьох ключових вимог громадськості до влади:

Мета Реанімаційного Пакету Реформ – шляхом мирного протесту в рамках чинного законодавства змусити парламентарів виконати власні передвиборчі обіцянки та міжнародні зобов’язання України.

Саме тому РПР підтримав Всеукраїнську НЕНАСИЛЬНИЦЬКУ акцію, яка відбулася 17 жовтня 2017 року на площі Конституції у Києві та в усіх обласних центрах України.

З самого початку Реанімаційний Пакет Реформ наголошував: будь-які інші політичні вимоги учасників акції є їхньою власною позицією та не можуть трактуватися як спільна позиція підписантів Меморандуму про спільні дії. У разі вчинення будь-яких провокацій, спроб захоплення державних установ, насильницьких дій абощо, РПР припинить свою участь у акції та вилучить підпис з Меморандуму.

На жаль, не всі попередні домовленості, які були досягнуті її учасниками напередодні акції, в підсумку були дотримані. Це створює загрозу продовженню ефективної та безперешкодної діяльності усього громадського суспільства.

Наголошуємо, що будь-яка ескалація насильства і, як наслідок – безвладдя, анархія і хаос – становить надзвичайну небезпеку для  України, особливо з огляду на стан війни, у якому перебуває країна. Саме тому Реанімаційний Пакет Реформ закликає і учасників мирного мітингу,  і представників правоохоронних органів не переходити межу між мирним протестом та захистом правопорядку, особистими образами та насильством. Тільки мирним шляхом можна досягнути виконання вимог громадськості.

ВГОРУ