Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає провладну коаліцію припинити саботаж роботи антикорупційного комітету Верховної Ради

РПР закликає провладну коаліцію припинити саботаж роботи антикорупційного комітету Верховної Ради

На початку листопада народні депутати фракцій Блок Петра Порошенка та Народний фронт активізували спроби зняти з посади голови Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва. Це відбувається незважаючи на те, що голова комітету зарекомендував себе незалежним і професійним керівником, робота якого фокусується на якісній діяльності парламентського комітету та втіленню реформаторських антикорупційних ініціатив.

Саме завдяки принциповій позиції голови комітету провладні фракції досі не змогли призначити упередженого аудитора для Національного антикорупційного бюро, який мав би підірвати незалежність НАБУ і перетворити його на підконтрольний вищому керівництву держави орган правопорядку. За сприяння голови Комітету та ще кількох лояльно налаштованих до антикорупційної реформи депутатів вдалось запобігти послаблення законодавства щодо електронного декларування статків українських посадовців.

Голова парламентського комітету –  надійний  союзник громадянського суспільства у Верховній Раді. Зокрема, він зробив засідання комітету безпрецедентно відкритими для представників громадських організацій та журналістів. Створив Раду громадських експертиз, яка працювала спільно з громадськими організаціями весь цей час над аналізом законопроектів для виявлення у них корупціогенних чинників. У підсумку жоден з подібних законодавчих актів не був ухвалений парламентом.

Депутати фракцій Блок Петра Порошенка та Народний фронт протягом тривалого часу свідомо пропускають засідання комітету з метою штучного зриву кворуму. Громадськість переконана: умисне блокування діяльності комітету та перешкоджання антикорупційним ініціативам його очільника свідчить про намагання окремих політичних сил заблокувати антикорупційну реформу.

Враховуючи вищевикладене, коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ вимагає:

ВГОРУ