Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає провести відкритий конкурс на посаду членів номінаційної комісії по відбору членів НКРЕКП та підтримати кандидатів від громадянського суспільства

РПР закликає провести відкритий конкурс на посаду членів номінаційної комісії по відбору членів НКРЕКП та підтримати кандидатів від громадянського суспільства

Комплексні зміни в енергетичному секторі України – одна з найбільш важливих та очікуваних суспільством реформ. Прозорість формування, економічна обґрунтованість тарифів, європейські правила регулювання ринків, професіоналізм та компетентність ключових суб’єктів прийняття рішень – запорука системної та якісної реформи, яка у цьому році має перейти у найскладніший етап – виконання та імплементації.

Згідно з чинним Законом України Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (№ 1540-VIII від 22.09.2016), ми разом, суспільство і влада, маємо виконати відповідальну місію: сформувати керівний склад Регулятора на відкритій конкурсній основі. Це – основна передумова впровадження прозорої та ефективної тарифної політики, зміцнення незалежного статусу Національної комісії та розвитку конкурентних ринків у сфері енергетики та комунальних послуг, що є наразі одним з ключових пріоритетів для всієї країни. Саме тому важливо, щоб до складу номінаційної комісії увійшли авторитетні експерти-представники громадськості.

Реанімаційний Пакет Реформ, як найбільша коаліція громадських організацій, яка має потужний досвід експертної роботи з енергетичних реформ, закликає провести відкритий конкурс на посаду членів номінаційної комісії для проведення конкурсу на призначення членів НКРЕКП та пропонує підтримати таких кандидатів:

Всі перелічені кандидати протягом тривалого часу ведуть роботу в рамках проектів та ініціатив групи Реформа енергетичного сектору РПР. Мають глибоку та визнану експертизу в галузі, були долучені як до розробки, так і до сприяння впровадженню ключових реформ енергетичного сектора України.

Кандидати усвідомлюють відповідальність та особливості роботи членів незалежної регуляторної комісії, водночас, професійний досвід та персональні якості кожного з них відповідають викликам, які можуть виникнуть під час роботи на даній посаді. За час своєї професійної діяльності кандидати неодноразово підтверджували принциповість, незаангажованість та здатність працювати на результат.

Андрій Герус має досвід роботи на посаді члена НКРЕКП,  визнану експертизу в питаннях тарифів, функціонування енергоринків та хорошу ділову репутацію. Має ступінь MBA (Grenoble Graduate School of Business (London), був долучений до підготовки та впровадження багатьох стратегічних та програмних документів у сфері ключових енергетичних реформ.     

Олександр Горлушко входить в антикорупційну групу при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. Він був учасником створення антикорупційної програми та продовжує діяльність над аналізом корупційних ризиків в діяльності Міністерства, зокрема, щодо адвокатування прозорості в нафтогазовидобувній та вугледобувній галузі, питання посилення прозорості закупівель підприємств-монополістів та залучення громадськості до прийняття рішень НКРЕКП. Також входить до ініціативних груп, які займаються перевіркою результатів конкурсу щодо ділянки Юзівська та закупівель ДП «Селидіввугілля».

Святослав Павлюк – член програмної ради Європейської програми Міжнародного Фонду Відродження (Київ) та Несторівської Групи. Член експертної групи з прав споживачів при ГР НКРЕКП. Відомий завдяки своїй активній позиції та діяльності, спрямованій на створення державної політики в сфері енергоефективності та енергозбереження, спрямованої, зокрема, на гармонізацію зі стандартами та правилами ЄС. Головний експерт групи РПР Реформа енергетичного сектору. Має значний досвід підготовки та реалізації проектів з трансформування енергетики та енергоефективності за участі Уряду і Парламенту, проектів технічної допомоги в Україні та муніципалітетів. Був долучений до вироблення рекомендацій щодо державної в ключових сегментах реформування енергетичного сектору країни, зокрема, щодо національних інструментів політики енергозбереження, енергоменеджменту, термомодернізації будинків, тощо.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ переконані: запропоновані кандидатури забезпечать формування якісного, професійного, ефективного складу Регулятора, робота якого буде сприяти формуванню довіри у експертного середовища, міжнародних партнерів та суспільства.

ВГОРУ