Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає Президента зупинити наступ на права та свободи громадських активістів

РПР закликає Президента зупинити наступ на права та свободи громадських активістів

Представники українського громадянського суспільства та міжнародної спільноти обурені останніми подіями, які відбуваються довкола провідних громадських організацій, що займаються боротьбою з корупцією.

Першим кроком стало прийняття парламентом дискримінаційних правок до законопроекту №6172 “Про внесення змін до статті 3 Закону України “Про запобігання корупції”, які розширили коло осіб, зобов’язаних подавати декларації осіб, уповноважених виконувати функції держави або місцевого самоврядування, на керівників та всіх членів антикорупційних громадських організацій, усіх підрядників цих організацій і на будь-яких учасників заходів щодо боротьби з корупцією, ініційованих громадськими організаціями.

У жодній іншій країні світу немає практики подання майнових декларацій державних службовців представниками громадських організацій взагалі чи окремої їх категорії (антикорупційні, правозахисні тощо) зокрема. Контраверсійні норми закону також не відповідають встановленим нормам Конвенції ООН проти корупції та суперечить зобов’язанням України перед західними партнерами.

Саме тому прийняття правок засудили і представники західних політичних кіл – посли “Великої сімки”, депутати Європарламенту, очільники відомих міжнародних неурядових організацій.

Але прийняттям антидемократичного закону представники провладних кіл не задовільнилися та перейшли до персональних дискредитаційних методів тиску на громадськість та експертне середовище.

Першим об’єктом став Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. Всеволод Філімоненко, псевдо-журналіст та помічник народного депутата Сергія Мельничука зняв маніпулятивне псевдо-розслідування про “маєток” Шабуніна. Після чого під “маєтком” Шабуніна пройшов псевдо-мітинг, який, за результатами розслідування програми “Схеми”, ймовірно, був організований співробітниками Служби безпеки України.

Згодом ще одним об’єктом тиску стала Олександра Устінова, членкиня правління Центру протидії корупції. На початку травня невідомі зустріли її в аеропорту, куди вона прилетіла після відпустки, почавши допитувати її про деталі подорожі.

23 травня до тиску на антикорупційників публічно долучилися і народні депутати. На прес-пойнті Верховної Ради представник провладної коаліції і “права рука” Миколи Мартиненка Павло Пинзеник презентував журналістам “фільм” про Центр протидії корупції. Нардеп заявив, що з боку цієї громадської організації відбуваються порушення чинного законодавства, як наслідок, нардеп вимагатиме позбавлення цієї організації статусу неприбуткової.

Всі ці факти свідчать про відкритий наступ провладних кіл на представників антикорупційних громадських організацій та відродження контролю та тиску на активістів, які мали місце під час правління Віктора Януковича.

Це дискредитує політиків, які прийшли до влади після Революції Гідності та підриває довіру з боку міжнародних партнерів до України. Окрім того, є всі підстави оцінювати події, як намагання влади змінити вектор розвитку країни з демократичного та проєвропейського на авторитарний.

Саме тому Реанімаційний Пакет Реформ, який об’єднує 80 провідних громадських організацій, закликає Президента України Петра Порошенка дати оцінку безпрецедентній дискредитаційній кампанії проти представників громадянського суспільства, а також як гаранта Конституції – зупинити наступ та забезпечити дотримання прав та свобод активістів.

  

ВГОРУ