Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає парламент відновити діяльність Робочої групи щодо розробки законодавства у сфері виборів

РПР закликає парламент відновити діяльність Робочої групи щодо розробки законодавства у сфері виборів

Розвиток правових засад для проведення парламентських виборів, які мають відбутися у 2019 році, потребує невідкладної уваги законодавців. Як наголошено в Звіті Місії ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження за парламентськими виборами 2014 року, «виборча реформа має бути проведена завчасно до наступних виборів, а сам процес має бути прозорим і всеохопним».

Саме на Верховної Ради України VIII скликання лежить відповідальність за якісне законодавство та прийняття своєчасних рішень щодо забезпечення довіри до правил, доброчесності інститутів адміністрування виборів, самих виборів та парламентаризму.

Наразі необхідним є пошук консенсусу щодо нової виборчої системи, яка би сприяла зменшенню виявів політичної корупції, забезпечила би вищу відповідність голосів, поданих за політичну силу, кількості її місць у парламенті, дозволила би обирати поміж кандидатів від партій та створити передумови для ефективної взаємодії громадян із своїми представниками вже на етапі конкурентного інституту виборів. Цим цілям відповідає рекомендована міжнародними інституціями пропорційна виборча система з відкритими списками кандидатів, заснована на регіональних округах.

Саме тому Реанімаційний Пакет Реформ закликає парламент використати всі наявні в нього інструменти, щоб забезпечити публічне обговорення стану і потреб реформ у сфері виборчого законодавства. Зокрема, відновити діяльність Робочої групи щодо розробки законодавства у сфері виборів, яка була створена у 2016 році. Це дасть новий імпульс пошуку консенсусу щодо заявленої моделі виборчої системи й створенню більш якісних правил, аби наступні вибори могли відповідати міжнародним стандартам у цій сфері та очікуванням суспільства щодо чесних і конкурентних правил, а Україна засвідчила прогрес у частині реформ, що перебувають під пильним моніторингом міжнародних організацій.

Інститут виборчого права

Інтерньюз-Україна

Громадянська мережа Опора

Платформа прав людини

Реанімаційний Пакет Реформ

Український незалежний центр політичних досліджень

Центр політико-правових реформ

Громадський рух ЧЕСНО

ВГОРУ