Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає парламент провести День децентралізації та ухвалити всі закони, необхідні для розблокування реформи

РПР закликає парламент провести День децентралізації та ухвалити всі закони, необхідні для розблокування реформи

Реформа місцевого самоврядування продовжує залишатися на порядку денного уряду, парламенту, ЗМІ та громадянського суспільства. Протягом останніх років вдалося створити базову правову рамку для проведення реформи місцевого самоврядування та фіскальної децентралізації, а також розпочати процес добровільного об’єднання територіальних громад.

В той же час у процесі реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади виникли суттєві законодавчі бар’єри, які унеможливлюють ефективне продовження реформи, а у перспективі – можуть її взагалі зупинити.

Сьогодні у Верховній Раді вже зареєстрована низка надзвичайно важливих законопроектів, які знімають ці перепони, вирішують правові проблеми об’єднаних територіальних громад та дозволяють продовжити реформу.

У зв’язку з цим, Реанімаційний Пакет Реформ вимагає проведення під час пленарного тижня 11-15 липня 2016 року у Верховній Раді Дня децентралізації, присвяченому розгляду всіх необхідних законопроектів щодо децентралізації (перелік необхідних законопроектів у Додатку 1). Експерти громадської платформи також закликають народних депутатів активізувати зусилля щодо продовження реформи децентралізації в Україні та ухвалити всі необхідні для цього законопроекти.

ВГОРУ