Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР закликає не ухвалювати урядовий законопроект № 1551 щодо державних закупівель

РПР закликає не ухвалювати урядовий законопроект № 1551 щодо державних закупівель

Реанімаційний Пакет Реформ закликає Верховну Раду України не голосувати за урядовий законопроект № 1551 щодо державних закупівель

 Експерти «Реанімаційного Пакету Реформ» закликають Верховну Раду України не підтримувати урядовий законопроект № 1551 щодо удосконалення системи державних закупівель та електронних закупівель.

Законопроект розроблявся без належного залучення всіх зацікавлених сторін, містить величезні корупційні ризики та одночасно не вирішує низку нагальних проблем.

Серед ключових корупційних ризиків проекту:

Крім того, проект № 1551 ігнорує вирішення низки нагальних проблемних питаннях. Наприклад, державні підприємства масово не виконують свій обов’язок звітувати про закупівлі. Частково це пояснюється небажанням уряду втручатися в ситуацію. Проте дається також взнаки недосконале законодавче регулювання відповідальності за подібні порушення.

На жаль, вказані корупційні ризики та схеми повністю нівелюють позитивне значення деяких прогресивних новацій законопроекту (спрощення надання учасниками торгів різноманітних довідок; збільшення вартісних порогів; відміна паперового підтвердження оприлюднення тендерних документів тощо).

У зв’язку з цим «Реанімаційний пакет реформ» закликає Верховну Раду України відмовитися від підтримки законопроекту № 1551.

Ми також висловлюємо свою готовність взяти участь у швидкій розробці законодавчих змін, які дійсно призведуть до підвищення конкуренції, прозорості та боротьби з корупцією в сфері державних закупівель.

 

Завантажити заяву РПР закликає не ухвалювати урядовий законопроект № 1551 щодо державних закупівель_14_01_2015 

ВГОРУ