Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає народних депутатів ухвалити закон про мову

РПР закликає народних депутатів ухвалити закон про мову

Позначки:

28 лютого Верховна Рада України розпочала розгляд у другому читанні законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №5670-д​.

Незважаючи на Революцію Гідності та війну за незалежність, цілі регіони і сфери суспільного життя залишаються русифікованими. Це порушує права громадян, загрожує національній безпеці та територіальній цілісності держави.

Ухвалення законопроекту забезпечить:

Закон не втручається у сферу приватного спілкування та релігійних обрядів, не обмежує права корінних народів та національних меншин. Водночас дозволяє отримати сервіс іншою мовою за згодою сторін, забезпечує можливості для широкого застосування мов ЄС у різних галузях суспільного життя.

Законопроект підтримали: Міністерство культури, Міністерство освіти і науки, Міністерство молоді та спорту, Експертна група з питань мовної політики при Кабінеті Міністрів України, вчені ради провідних українських університетів, громадські організації та діячі культури.

Українська мова – ключ до збереження української державності, елемент нашої самоідентифікації та запорука єдності країни.  Консолідація всіх проукраїнських сил навколо цього законопроекту – один з найбільших і найважливіших тестів на патріотизм і державотворення, які коли-небудь стояли перед українським парламентом

Відкритим ворогом законопроекту є проросійські сили, проте найбільш небезпечним – байдужі політики та громадяни. В умовах російської агресії українська мова – не лише спосіб спілкування, а й важливий елемент національної безпеки й оборони. Українська мова на часі. Ухвалення  законопроекту №5670-д​ на часі.

Коаліція Реанімаційного Пакету Реформ закликає Парламент підтримати законопроект №5670-д в цілому в редакції, підготовленій Комітетом Верховної Ради України питань культури і духовності до другого читання.

ВГОРУ