Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає народних депутатів перейменувати Дніпропетровську область

РПР закликає народних депутатів перейменувати Дніпропетровську область

Позначки:

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ виступає за перейменування Дніпропетровської області на Січеславську та звертається до парламенту підтримати проект закону №9310-1.

Наразі на розгляді у Верховній Раді є два законопроекти: №9310, який пропонує переназвати область на Дніпровську, та №9310-1, який наполягає на назві –  Січеславська область. Останній підписали 165 народних депутатів.

Перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, з одного боку, є запитом місцевої громади, а з іншого — базується на тривалій історичній традиції. Адже упродовж XVI-XVII століть 5 з 8 Запорозьких Січей розташовувались на території сучасної Дніпропетровщини. А Центральна Рада називала сучасне місто Дніпро саме Січеславом.     

Сьогодні населені пункти області розвиваються лише як території видобутку сировини та машинобудування і позиціонують себе як промислові райони. Нова назва сприятиме розвитку туризму в області, відродженню історичних локацій січей та розробці туристичних маршрутів до них.

Місцеві активісти неодноразово зверталися до народних депутатів, керівників області з проханням підтримати таке перейменування. Під час публічних обговореннях ініціативу підтримали у Дніпрі, Кривому Розі, Новомосковську, Верхньодніпровську, Верхівцеве, Павлограді, Підгородному, Марганці, Покрові, Нікополі, Кам’янському, Жовтих Водах, Синельникове, Криничанській ОТГ, Солонянській ОТГ, Петриківській ОТГ, Межівській ОТГ, Широківській ОТГ, Томаківській ОТГ, Покровській ОТГ, Царичанській ОТГ, Магдалинівській ОТГ та інших містах та селищах області.

Зважаючи на це, РПР закликає народних депутатів ухвалити законопроект №9310-1 в цілому.

ВГОРУ