Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає народних депутатів невідкладно ухвалити законопроект “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”

РПР закликає народних депутатів невідкладно ухвалити законопроект “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”

В порядок денний пленарного засідання Верховної Ради 1 березня включено  законопроект №6229 “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Цей законопроект є надважливим для ефективної роботи видобувної галузі, економіки та енергобезпеки України. Прийняття законопроекту дозволить, зокрема:

Ухвалення законопроекту є важливим і в контексті реалізації Плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, який передбачає нарощування обсягів видобутку природного газу, вугілля, уранової руди. Якщо ж ринок не буде прозорим та зрозумілим, інвестори не вестимуть активних пошукових робіт та не вкладатимуть кошти у розвідку.

Документ також дозволить уникнути зловживань, що мали місце через непрозорість умов видобутку, а також ризиків появи нових корупційних схем. Питання прозорості є особливо актуальним в умовах децентралізації платежів від видобутку, зокрема відрахування, починаючи з 1 січня 2018 року, частки рентних платежів за видобуток вуглеводнів на користь місцевих бюджетів. Ухвалення законопроекту наддасть місцевим громадам, на території яких ведеться видобуток, необхідні інструменти для контролю за дотриманням своїх інтересів, зокрема щодо отримання належних платежів та їхнього використання на покращення соціальної інфраструктури.

Інформація, яка розкриватиметься, сприятиме виконанню положень директив ЄС 2013/34/ЄС, 2013/50/ЄС, 2007/14/ЄС з прозорості та підзвітності, а також вимог Ініціативи прозорості видобувних галузей – міжнародного стандарту прозорості, який впроваджується у 51 країні світу, включно з США, Німеччиною, Великобританією, Норвегією та в інших.

Ураховуючи вищезазначене, експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів 1 березня ухвалити надважливий для енергобезпеки та надходження інвестицій законопроект №6229 “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”.

ВГОРУ