Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає Міністерство молоді та спорту України продовжувати незалежний моніторинг проектів громадських організацій, що отримують бюджетні кошти

РПР закликає Міністерство молоді та спорту України продовжувати незалежний моніторинг проектів громадських організацій, що отримують бюджетні кошти

В 2016 році за активної підтримки групи Молодіжна політика Реанімаційного пакету реформ та за фінансування Міжнародного фонду «Відродження» Міністерство молоді та спорту України вперше провело незалежний моніторинг проектів-переможців конкурсу громадських організацій, які отримали понад 7 млн. грн з бюджету.

Експерти РПР позитивно оцінюють результати моніторингу та відзначають дотримання принципів відкритості, а також прозорості під час проведення конкурсу та його незалежної оцінки.

Окрім того, вони відзначають відкритість Міністерства молоді і спорту до співпраці з громадськими організаціями. Адже результати моніторингу були презентовані в міністерстві та мали вплив на рішення комісії щодо розподілу майбутніх коштів 2017 році.

Ця незалежна оцінка громадськості ламає корупційні схеми щодо розподілу бюджетних коштів, які роками існували в міністерстві. У зв’язку з тим, проведення моніторингу стало предметом скоординованої кампанії «кишенькових» громадських організацій, які добиваються його скасування.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ переконані: практика незалежного моніторингу сприяє підвищенню якості проектів громадських організацій та дозволяє більш ефективно контролювати та використовувати бюджетні кошти.

Закликаємо Міністерство молоді та спорту продовжити проведення моніторингу та інші кроки спрямовані на запровадження стандартів прозорості та підзвітності у діяльності міністерства, на відкриту і прозору підтримку молодіжного середовища і організацій громадянського суспільства.

 

 

ВГОРУ