Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає до негайного вирішення урядово-парламентської кризи

РПР закликає до негайного вирішення урядово-парламентської кризи

Ми, громадські експерти реформ, змушені констатувати, що не бачимо адекватних зусиль влади для розв’язання урядово-парламентської кризи. Обрання політичними силами шляху кулуарного вирішення викликів, які криза поставила на порядок денний, не враховує важливого фактору: криза довіри не долається за закритими дверима чи у коридорах будівель на Банковій чи на Грушевського. Відсутність чіткого плану подолання кризових факторів має дуже негативні наслідки, серед яких вже зараз чітко вимальовується:

У нас немає права заходити у довгі дискусії щодо обрання шляху виходу з кризи, бо незворотні її наслідки можуть настати найближчим часом. Ми й надалі лишаємося прихильниками системного вирішення питань, які криза поставила на порядок денний, але готові долучитися і до швидких антикризових кроків, бо в існуючому стані найгіршою є бездіяльність та безвідповідальне політиканство. При цьому, зважаючи на системність кризи, вважаємо що ні Президент, ні лідери парламентських політичних сил не можуть стояти осторонь і мають прийняти якнайактивнішу участь у вирішенні кризи, а не перекидати відповідальність на якусь з інституцій. Серед першочергових кроків усіх відповідальних політиків в Україні, незалежно від партійної приналежності чи посад, бачимо наступні:

Для забезпечення від рецидиву кризи у майбутньому, новостворена більшість перш за все має змінити як правила діяльності уряду (наші пропозиції відображенні у законопроекті №2354а, який ґарантує більшу ефективність, відкритість та незалежність роботи уряду в цілому, окремих міністерств та ЦОВВ), так і внести зміни до виборчої системи в напрямку зменшення її корумпованості та закритості (експерти консолідовано радять підтримати законопроект 1068-2, який дозволить наступний склад парламенту обирати за відкритою партійною системою).

З свого боку ґарантуємо максимальну підтримку всім гілкам влади та всім політичним гравцям у прозорому та некулуарному процесі вирішення кризи. Розуміючи, наскільки проблематичним є для органів влади налагодження якісної комунікації з суспільством та міжнародними партнерами у атмосфері тотальної недовіри до них, готові долучитися до цих процесів.

У нас всіх є чи не останній шанс вийти з кризи сильнішими та згуртованішими, не зважаючи на всі попередні помилки. Цього можна досягнути лише за умови, коли загальнодержавний інтерес буде поставлено вище партійного та особистого. За інших умов, за умов подальшої кулуарщини та перекидання відповідальності, наслідки можуть бути справді незворотними не лише для політиків, а й для країни в цілому.

З повагою
громадська ініціатива “Реанімаційний Пакет Реформ”

ВГОРУ