Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає до формування сильного та незалежного Конституційного Суду

РПР закликає до формування сильного та незалежного Конституційного Суду

Протягом 2017-2019 років РПР послідовно відстоює належну реалізацію конституційних змін, започаткованих у червні 2016 року та спрямованих на незалежність Конституційного Суду України (КСУ).

Це нові вимоги до суддів КСУ: високі моральні якості та визнаний рівень компетентності правника, а також зміна порядку призначення суддів КСУ в частині запровадження конкурсних засад відбору кандидатур на посаду судді КСУ (стаття 148 Конституції України).

26 лютого Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення посадовців. Це викликало хвилю  суспільної критики та нерозуміння. Рішення Конституційного Суду фактично руйнує антикорупційну державну політику останніх років, оскільки декриміналізація незаконного збагачення означатиме уникнення покарання всіма посадовцями зі статками, набутими шляхом порушення обмежень і заборон, встановлених антикорупційним законодавством.

Це рішення КСУ є наслідком блокування реалізації конституційних новел. Неодноразово експерти РПР наголошували на необхідності:

Повна заміна конкурсного відбору на політичну підтримку кандидатів на посаду судді КСУ відбувалася у Парламенті через ухвалення неконституційних змін до ст. 2084  Закону “Про Регламенту Верховної Ради України”.

Сьогодні питання неконституційності вказаних положень Регламенту стоїть перед КСУ. Це справа за своєю суттю є питанням бажання Конституційного Суду України самостійно захистити себе від неконституційних положень, що негативно впливають на незалежність КСУ.

Для забезпечення дії вказаних конституційних новел, які спрямовані на формування сильного професійного незалежного Конституційного Суду України, РПР закликає:

Верховну Раду України:

Конституційний Суд України:

ВГОРУ