Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > РПР закликає депутатів підтримати законопроекти, які впроваджують СМС-благодійність

РПР закликає депутатів підтримати законопроекти, які впроваджують СМС-благодійність

Реанімаційний Пакет Реформ у партнерстві з Українським форумом благодійників, Українським незалежним центром політичних досліджень та іншими благодійними організаціями закликає народних депутатів 18 травня, нарешті, проголосувати за законопроекти, які впроваджують в Україні СМС-благодійність.

Протягом трьох років Український форум благодійників, МБФ “Українська Біржа Благодійності”, МБФ “Таблеточки”, БФ “Відкриті серця України”, МБФ “Запорука” та інші провідні благодійні фонди та організації, що працюють системно та прозоро, у співпраці з експертами та з консультаційним залученням представників операторів телекомунікаційних послуг розробляли механізм впровадження СМС-благодійності в Україні.

Це потужний інструмент збору благодійних пожертв для вирішення гострих соціальних проблем, в тому числі для допомоги армії, хворим, внутрішньо переміщеним особам та іншим нужденним. Крім того, СМС-благодійність – це прозорий інструмент, який створює альтернативу готівковому збору.

Причина відсутності в Україні СМС-благодійності – податкове навантаження. З кожного благодійного повідомлення або дзвінка має бути сплачено 20 % ПДВ та 7,5% збору до Пенсійного фонду.

З метою сприяння запуску інноваційної технології, в парламенті зареєстровані законопроекти № 2297 та № 3467, які спрямовані на створення сприятливих умов для впровадження СМС-благодійності. Документи започатковують механізм здійснення благодійності через смс, при якому вся сума переказаних коштів доходить до адресата, який потребує допомоги.

Законопроекти підтримані Комітетом з питань культури і духовності та Комітетом з питань податкової та митної політики і рекомендовані бути прийнятими за основу.

Як це працюватиме СМС-благодійність дивіться у інфографіці:

sms-charity(1)

ВГОРУ