Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР закликає депутатів не допустити повернення реклами пива у теле- та радіоефіри

РПР закликає депутатів не допустити повернення реклами пива у теле- та радіоефіри

Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів припинити лобіювати інтереси медіабізнесу та виробників пива шляхом повернення реклами пива і не допустити прийняття відповідних норм у законопроекті  № 2971-д.

У четвер 16 березня 2016 р. під час засідання Комітету з питань податкової та митної політики 13 народних депутатів ухвалили рішення на підтримку законопроекту №2971-д. Мета цього проекту закону повернути рекламу пива на радіо й телебачення, дозволити промоцію у місцях продажу та спростити ведення бізнесу в частині, що стосується питань дерегуляції. Наголошуємо, що дерегуляційна частина даного проекту закону не викликає занепокоєння, проте ми виступаємо категорично проти того, щоб для пива, яке по суті є алкогольним виробом, робилися виключення, що стосуються його просування.

Так, законопроектом 2971-д пропонується:

Реанімаційний Пакет Реформ неодноразово звертався із заявами щодо неприпустимості повернення реклами пива у ЗМІ та промоцію у місця продажу. Проте депутати свідомо ігнорують позицію громадськості в цьому питанні, ставлячи корпоративні інтереси вище інтересів захисту здоров’я громадян.

Майже у всіх країнах, пиво визнане алкогольним напоєм. І з 1 липня 2015 р. Україна перестала бути виключенням. З того часу і на пиво поширюються усі обмеження, що розповсюджуються на міцні алкогольні напої, зокрема це стосується і заборони рекламувати пиво в медіа.

Пиво є першою сходинкою на шляху до вживання більш міцного алкоголю. Вітчизняні фахівці констатують ранній вік початку вживання алкоголю та частоту його споживання у великих дозах. Сьогодні Україна є лідером серед країн Європи та СНД за споживанням пива дітьми у віці 11-15 років та займає друге після Чехії місце у рейтингу. Варто зазначити, що у 2010 р. Україна займала 1 місце серед 38 країн HBSC за показником споживання слабоалкогольних напоїв.

Слід також зауважити, що згідно з показниками Європейської бази даних «Здоров’я для всіх» стандартизований коефіцієнт смертності від причин, пов’язаних з алкоголем в Україні є одним з найбільших у Європі. В цьому контексті Україна поступається місцем лише Казахстану та Білорусі. В Україні щорічно помирає понад 40 тис. осіб, від причин прямо пов’язаних з алкоголем. Відомо, алкоголь непрямим чином підвищує ризик більше 200 різноманітних хвороб, зокрема, туберкульозу, деяких видів раку, пневмонії, інсульту, панкреатиту, хвороб печінки, епілепсії, а також транспортних та інших нещасних випадків, вбивств та самогубств. Як стверджують науковці, головню причиною алкогольних проблем є споживання алкоголю незалежно від того міститься він у вині, пиві або міцних напоях.

Враховуючи вищевикладене, повернення реклами пива та його промоції у місцях продажу є неприйнятним і таким, що шкодить інтересам громадського здоров’я. Закликаємо Верховну Раду України діяти в інтересах збереження громадського здоров’я, а не керуватися корпоративними інтересами та не допустити гачкування молоді через рекламу пива.

З повагою,
громадська платформа “Реанімаційний Пакет Реформ”

ВГОРУ