Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР ЗАКЛИКАЄ ВЕРХОВНУ РАДУ РОЗПОЧАТИ НОВУ ПРОЦЕДУРУ ОБРАННЯ УПОВНОВАЖЕНОГО З ПРАВ ЛЮДИНИ

РПР ЗАКЛИКАЄ ВЕРХОВНУ РАДУ РОЗПОЧАТИ НОВУ ПРОЦЕДУРУ ОБРАННЯ УПОВНОВАЖЕНОГО З ПРАВ ЛЮДИНИ

6 червня закінчився період, передбачений українським законодавством для обрання Верховною Радою України Уповноваженого з прав людини. Після 6 червня голосування народними депутатами щодо обрання Уповноваженого буде порушенням статті 6 Закону «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини». Документ чітко передбачає, що голосування має відбутися протягом 20 днів з початку процедури. Саме 6 червня 2017 сплив цей термін.

25 квітня 2017 року закінчився строк повноважень Омбудсмена Валерії Лутковської, і розпочався процес висування нових кандидатів на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 24 травня Комітет ВРУ з прав людини на своєму засіданні розглянув питання про відповідність трьох кандидатур на посаду Уповноваженого – народного депутата Сергія Алєксєєва (від БПП), народної депутатки Людмили Денисової (від НФ)  та адвоката Олександра Мамалиги (від Радикальної Партії) і  зробив висновок про їх відповідність. Проте голосування у визначені законом строки так і не відбулося.

У зв’язку з цим Реанімаційний Пакет Реформ закликає Верховну Раду України перезавантажити процедуру обрання Уповноваженого та з 7 червня розпочати відлік 20 денного терміну для нового висування кандидатів на посаду Омбудсмена. 

Слід нагадати, що відповідно до Паризьких принципів ООН, затверджених Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 20 грудня 1993 року, висунення кандидатів на посаду Уповноваженого з прав людини має здійснюватися із дотриманням необхідних гарантій забезпечення плюралістичного представництва громадянського суспільства. Такий механізм є запорукою забезпечення незалежності установи, яка відповідає за захист прав людини та робить процес її функціонування вільним від політичного впливу.

Також, враховуючи попередню заяву РПРзакликаємо Верховну Раду України ініціювати конкурсний відбір для кандидатів на посаду Уповноваженого і на виконання вимог Паризьких принципів ООН довірити проведення такого конкурсу представникам правозахисних організацій, які мають авторитет та визнання у громадянському суспільстві.

ВГОРУ