Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР вимагає замінити члена конкурсної комісії з обрання керівників ДБР

РПР вимагає замінити члена конкурсної комісії з обрання керівників ДБР

Створення Державного бюро розслідувань – довгоочікуваний крок в реформі правоохоронних органів. Експерти і правозахисники очікують, що ДБР не лише позбавить Генеральну прокуратуру не властивої їй функції слідства, а й забезпечить незалежне та неупереджене розслідування злочинів, вчинених правоохоронцями, зокрема катувань та інших випадків незаконного насильства.

Основна передумова незалежності створюваного органу – прозорість та об’єктивність конкурсу на посади його керівників. Довіра суспільства до конкурсної комісії та обраних нею кандидатів – наразі єдиний спосіб забезпечити довіру також і до діяльності новоствореного ДБР.

Верховна Рада обрала народного депутата Євгена Дейдея до складу конкурсної комісії, яка має провести добір директора Державного бюро розслідувань та його заступників.

Вже будучи членом конкурсної комісії, 17 липня Дейдей публічно, у присутності журналістів, погрожував прокурорам Спеціальної антикорупційної прокуратури застосуванням фізичного насильства.

Очевидно, таким чином він хотів вплинути на дії прокурорів у конкретному кримінальному провадженні. При цьому депутат вдавався до особистих образ, використовував нецензурну лайку та явно провокував подальший розвиток конфлікту.

Така поведінка Дейдея набула значного суспільного резонансу, а Генеральною прокуратурою України за фактами погроз прокурорам та спроби незаконного впливу на них розпочате кримінальне провадження.

Груба, зухвала та неетична поведінка депутата критично знижують рівень суспільної довіри до діяльності конкурсної комісії.

Нахабна спроба тиску та втручання в роботу прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури з боку Євгена Дейдея може свідчити, що він як член конкурсної комісії навряд чи буде відстоювати незалежність керівника ДБР та гарантуватиме захист роботи бюро від незаконного впливу.

З огляду на викладене вище, Реанімаційний Пакет Реформ вимагає:

ВГОРУ