Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР вимагає закон про вибори до Дня Незалежності!

РПР вимагає закон про вибори до Дня Незалежності!

Організації та рухи, що об’єдналися в ініціативі «Реанімаційний пакет реформ», розглядають вибори до парламенту восени 2014 року як шанс на зміни для всього покоління, як сходинку у справі консолідації України як політичної нації. Реалізувати такий шанс можна лише тоді, коли вибори базуватимуться на демократичних принципах – відкритості, рівності суб’єктів виборів, а виборча система викликатиме довіру громадян.

Водночас, попри наполегливі вимоги суспільства і публічно взяті на себе політиками зобов’язання змінити правила виборів, прогресу у цій справі нема. Міжфракційна робоча група Верховної Ради не представила консолідованої позиції депутатів, на основі якої міг бути вироблений єдиний законопроект.

Ми – експерти та активісти Реанімаційного пакету реформ – вважаємо недостатніми зусилля парламенту та президента у справі демократизації виборчого законодавства.

Продовжуючи ще на п’ять років такий спосіб життя парламенту, в якому беруть гору закриті домовленості, влада ігнорує внесок Майдану у становлення нової України, демонструє зверхність та веде до історичної безвідповідальності.
Ми закликаємо Верховну Раду терміново до Дня Незалежності провести позачергове засідання і ухвалити новий закон про вибори, в якому:

Без таких кроків організація виборів буде ускладненою та неналежною, що у свою чергу здатне викликати недовіру до результатів виборів.

РПР готовий до співпраці та експертної підтримки процесу реформування виборчого законодавства і закликає політиків зробити крок назустріч власним зобов’язанням та гідності.

ВГОРУ