Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР вимагає від Вищої ради правосуддя та Президента дотримуватися Конституції та не призначати недоброчесних суддів

РПР вимагає від Вищої ради правосуддя та Президента дотримуватися Конституції та не призначати недоброчесних суддів

Минулого тижня Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила списки переможців конкурсу на посади до нового Верховного Суду. 30 зі 120 кандидатів мають негативний висновок Громадської ради доброчесності і не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики.

Відповідно до закону, Вища рада правосуддя має право відмовити у внесенні подання Президенту про призначення кандидата суддею у випадку обґрунтованого сумніву в його доброчесності і професійній етиці або якщо його призначення негативно вплине на рівень довіри до судової влади. Відповідно до Конституції України, суддя повинен бути доброчесним. Тому не вносити подання про призначення таких кандидатів – не лише право, а й обов’язок Вищої ради правосуддя.

Кожний четвертий кандидат, рекомендований Вищою кваліфікаційною  комісією суддів, або порушував права людини, або ухвалював політично вмотивовані рішення, або не може пояснити власні статки. Призначення таких кандидатів однозначно негативно вплине на рівень довіри до судової влади і поставить під загрозу всю судову реформу, чого в жодному разі не можна допустити.

З огляду на це у випадку внесення Вищою радою правосуддя подання щодо цих кандидатів Президенту варто утриматися від призначення їх суддями нового Верховного Суду.

Реанімаційний Пакет Реформ, ЧЕСНО: фільтруй суд,  Центр протидії корупції, Автомайдан та Фундація DeJuRe наголошують: саме Президент України як ініціатор судової реформи несе всю повноту політичної відповідальності за її результат.

Оскільки судді Верховного Суду призначаються безстроково, необачне призначення недоброчесних суддів матиме для країни довготривалі негативні наслідки, які значно перевищують будь-які короткострокові політичні вигоди від призначення лояльних суддів.

У зв’язку з викладеним Реанімаційний Пакет Реформ, ЧЕСНО: фільтруй суд,  Центр протидії корупції, Автомайдан та Фундація DeJuRe вимагають:

 

ВГОРУ