Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР вимагає від Вищої кваліфікаційної комісії суддів забезпечити прозорість співбесід та голосування щодо висновків Громадської ради доброчесності

РПР вимагає від Вищої кваліфікаційної комісії суддів забезпечити прозорість співбесід та голосування щодо висновків Громадської ради доброчесності

Реанімаційний Пакет Реформ стурбований недостатньою прозорістю конкурсу до нового Верховного Суду. Експерти коаліції і раніше наголошували на тому, що непрозорість підриває довіру до конкурсу. Проте, Вища кваліфікаційна комісія суддів України так досі і не оприлюднила важливі матеріали конкурсу.

З 12 квітня Громадська рада доброчесності почала розглядати зібрану інформацію про кандидатів на посади суддів до Верховного Суду під кутом зору критеріїв професійної етики та доброчесності.

За цей період Громадська рада доброчесності встигла розглянути інформацію щодо 109 кандидатів до Верховного Суду. Згідно з проголошеними висновками, 52 кандидатів не відповідають аналізованим критеріям. Лише 35 кандидатів не викликають сумнівів у доброчесності та/або професійній етиці. Вони складають менше, ніж третину аналізованих конкурсантів.

Реанімаційний Пакет Реформ наголошує: формування доброчесного суддівського корпусу – один із ключових критеріїв в доборі суддів на посади як до Верховного Суду, так і інших судів.

Також звертаємо увагу на необхідність урегулювання порядку проведення співбесід та виставлення балів за результатами співбесід з метою забезпечення об’єктивності і прозорості конкурсу.

Враховуючи наведені факти, Реанімаційний Пакет Реформ вимагає від Вищої кваліфікаційної комісії суддів забезпечити прозорість і об’єктивність співбесід, передусім:

ВГОРУ