Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР вимагає від влади припинити атаку на НАБУ та інші антикорупційні органи

РПР вимагає від влади припинити атаку на НАБУ та інші антикорупційні органи

Позначки:

6 грудня голови фракцій коаліції Блок Петра Порошенка та Народний фронт Артур Герасимов та Максим Бурбак зареєстрували проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю” (№7362).

У разі прийняття цього законопроекту, Національне антикорупційне бюро України повністю втратить будь-які гарантії незалежності від волі вищого політичного керівництва держави. Адже, відповідно до норм законопроекту, існуватиме можливість звільнення директора НАБУ у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією. Окрім цього, в документі регламентовано звільнення з посад очільників Національного антикорупційного Бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції та Державного бюро розслідувань через висловлення їм недовіри голосами простої більшості Верховної Ради. Ініціювати таке голосування можуть Президент України, Кабінет Міністрів України  або 150 народних депутатів.

Враховуючи той факт, що однією з останніх атак на НАБУ була спроба НАЗК скласти протокол щодо надуманого конфлікту інтересів у діях директора Бюро Артема Ситника, сценарій, прописаний в зареєстрованому законопроекті, – є абсолютно реалістичним для звільнення Ситника з посади очільника Бюро. На думку експертів Реанімаційного Пакету Реформ, на жаль, останні події свідчать: ключовою ціллю влади станом на кінець 2017-го є політичне вмотивоване звільнення директора НАБУ.

Законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю”, поданий представниками двох найбільших фракцій, створює підґрунтя  для політичного тиску на антикорупційні органи та, зокрема, на єдиний незалежний орган досудового розслідування – НАБУ. Окрім цього, норми, прописані в законопроекті, суперечать міжнародним стандартам незалежності антикорупційних органів.

Прийняття цього законопроекту свідчитиме про згортання антикорупційної реформи в Україні, а також цілковиту відсутність у влади політичної волі щодо протидії корупції. Саме тому найбільша коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ вимагає:

ВГОРУ