Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР вимагає від влади надати площі Українського дому для тимчасового розміщення там Музею Революції Гідності

РПР вимагає від влади надати площі Українського дому для тимчасового розміщення там Музею Революції Гідності

Реанімаційний Пакет Реформ звертається до Президента, Кабінету Міністрів та інших гілок влади  з вимогою терміново вирішити питання надання площ Українського дому для тимчасового розміщення там (до виділення земельної ділянки і побудови приміщення) Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення громадянської і національної відваги, самовідданості та жертовності громадян, які змінили хід історії нашої держави, Указами Президента та Розпорядженням Кабінету Міністрів на початку 2016 року створено Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

В основу Музею покладена концепція багатофункціонального комплексу, відкритої й динамічної інституції нового покоління, що базується на подіях минулого й спрямовується в майбуття, слугує авторитетною платформою для актуалізації теми свободи й масштабних історичних процесів державотворення.

Ініціативною групою, яка працювала над створенням Музею Майдану, зібрано та взято на збереження понад 2000 артефактів. Розроблено Концепцію музеєфікації феномена Майдану. Організовано низку виставок в Україні та за кордоном. Проведено консультації зі світовими експертами-музейниками.

Наразі перед новостворюваним Музеєм стоїть низка викликів і загроз, передусім пов’язаних із відсутністю приміщення. Фонди розпорошені та тимчасово зберігаються у непристосованих приміщеннях кількох музеїв міста Києва. На численні листи Музею до органів державної і комунальної влади з цього приводу отримано лише формальні відписки.

Найоптимальнішим на сьогодні тимчасовим варіантом розташування Музею  могло б стати приміщення Українського дому. Це визнано на численних громадських і експертних обговорень та міжнародному конкурсі «Територія Гідності».

Центр «Український дім» було створено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1993 року у 5-ти поверховій будівлі колишнього музею Леніна (згорнута експозиція якого досі зберігається у підвальних приміщеннях).

Під час Євромайдану Український дім став відкритим суспільно-культурним простором. Там були розгорнуті шпиталь, кухня, їдальня, Бібліотека Майдану, Мистецька Сотня, Спілка художників Українського дому, Відкритий Університет Майдану, «Студентська асамблея» та штаб «Автомайдану». Проводилися художні виставки, презентації, демонструвалися кінофільми, розміщувалися прес-центр Майдану, бойові сотні Самооборони.

Ця будівля перетворилася на важливий і цінний експонат Революції гідності та вже виконувала функцію, закладену в Музеї, багатофункціонального музейно-методичного, дослідницького та культурно-інформаційного центру демократичних процесів і боротьби громадян України за свої права і свободи.

Однак сьогодні Український дім використовується не за своїм цільовим призначенням. Фактично він перетворився на майданчик для комерційних та торгівельних заходів, наявні площі всередині та навколо будівлі використовуються нераціонально. Цілісна стратегія розвитку Українського дому як культурного та суспільного центру – відсутня.

Розташування Музею в Українському домі дозволить не лише ідеологічно завершити переформатування будівлі колишнього музею Леніна, але і надати йому нового сучасного звучання.

Новостворений сучасний експозиційний простір Музею допоможе Українському дому залучити до нього нових відвідувачів, активізує діяльність і міжнародні проекти.

Там відбуватимуться суспільно важливі події,  міжнародні візити та виставки, проводитимуться культурно-освітні програми, заходи для дітей, експертні та громадські обговорення, масові публічні заходи, буде відтворений простір Свободи. Знову запрацюють художні, мистецькі ініціативи, відкриється бібліотека Майдану.

З огляду на суспільну значущість Музею та очікування громадянського суспільства, Реанімаційний Пакет Реформ звертається до Президента України, Кабінету міністрів та інших гілок державної влади  з вимогою у терміново вирішити питання надання площ Українського дому для тимчасового розміщення в ньому (до виділення земельної ділянки і побудови власного приміщення) Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності з метою збереження пам’яті про події, учасників та наслідки Революції Гідності, створення інтелектуального і креативного хабу, центру усіх видів ініціатив, пов’язаних з інклюзивним осмисленням минулого і консолідованим творенням майбутнього.

ВГОРУ