Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР вимагає від ВККС оприлюднити роботи та оцінки кандидатів на посади суддів Верховного Суду

РПР вимагає від ВККС оприлюднити роботи та оцінки кандидатів на посади суддів Верховного Суду

28 березня 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила персоніфіковані результати виконання практичного завдання кандидатами на посади суддів Верховного Суду. Ці результати дають підстави для сумнівів у чесності конкурсу та підривають довіру до об’єктивності добору суддів суду найвищої інстанції.

Застосування статистичних методів приводить до висновку про високу ймовірність маніпулювань при оцінці письмових завдань кандидатів до нового Верховного Суду, які, не виключено, мають політичну складову. Такий висновок можна спростувати лише у разі оприлюднення робіт кандидатів і оцінок кожного з членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за кожним з критеріїв оцінювання. Водночас неоприлюднення цих даних лише утверджує упевненість у нечесності з боку членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Якщо наведені сумніви не будуть спростовані, це призведе до зростання недовіри громадян до судової реформи та судової влади загалом.

На виконання статті 85 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та з метою забезпечення суспільної легітимності конкурсу, Вища кваліфікаційна комісії суддів зобов’язана забезпечити прозорість іспиту.

У разі неоприлюднення робіт кандидатів і оцінок кожного з членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України закликаємо членів Громадської ради доброчесності припинити участь у процесі добору кандидатів до нового Верховного Суду, щоб не легітимізувати своєю участю результати конкурсу, які з високою ймовірністю є нечесними.

Зважаючи на це, Реанімаційний Пакет Реформ вимагає від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України оприлюднити зміст практичних завдань, письмові роботи кожного кандидата та виставлені бали кожним з членів Комісії, які проводили перевірку, за відповідними критеріями оцінювання.

ВГОРУ