Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР вимагає від уряду повністю скасувати корупційні схеми щодо ціноутворення

РПР вимагає від уряду повністю скасувати корупційні схеми щодо ціноутворення

Уже близько двадцяти років в Україні діє Постанова №1548, яка встановлює граничні надбавки на так звані “соціальні продукти”. Документ увесь цей час ускладнює життя підприємцям. Це обмеження – один із найбезглуздіших бар’єрів для виробників харчових продуктів, справжнє гальмо для розвитку конкуренції, обмеження можливості для розвитку бізнесу, а також джерело мільйонних корупційних схем.

Новий уряд під керівництвом Володимира Гройсмана декларує свою відданість курсу реформ. Дерегуляція – це найважливіший напрямок цих змін. Саме від успіхів у сфері дерегуляції й створенні умов для легкого ведення бізнесу залежить те, чи відновиться українська економіка.

Проте, створення умов – це не просто гарні слова. За ними мають йти рішучі дії, ефект від яких бізнес зможе відчути. Чимало бар’єрів, які заважають бізнесу розвиватись можна з легкістю подолати, прийнявши відповідні законопроекти чи то скасувавши постанови.

На розгляді Кабінету Міністрів знаходяться зміни до Постанови №1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)”. Документ істотно звужує спектр продуктів, на які розповсюджується цінове регулювання, а також скасовує декларування зміни цін на них.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ вітають цей крок уряду адже він зменшує адміністративне навантаження на харчову промисловість. Проте, ми вважаємо його недостатнім та наполягаємо на повному скасуванні регулювання цін на харчові продукти, як такого, що з одного боку зовсім не виконує своїх функції, з іншого – обтяжує бізнес та штовхає його до корупції.

Саме тому ми закликаємо Кабмін не робити напівкроків, а терміново повністю скасувати регулювання. Ліквідація цінового регулювання в Україні призведе до дуже важливих наслідків в економіці: зменшення корупції, зростання виробництва та довгостроковому зниженню цін завдяки розвитку конкуренції.

Громадська платформа Реанімаційний Пакет Реформ

ВГОРУ