Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР вимагає від органів правопорядку забезпечити швидке та неупереджене розслідування нападу на одеського активіста

РПР вимагає від органів правопорядку забезпечити швидке та неупереджене розслідування нападу на одеського активіста

5 червня в центрі Одеси двоє невідомих з ножем напали та серйозно поранили Віталія Устименка, члена Одеської коаліції реформ та Ради громадського контролю при НАБУ, а також активіста “ВО “Автомайдан” та “Центр UA”.

Напад стався поблизу одеської філії Суспільного телебачення, де Устименко веде програму «Тема дня». Очевидці інциденту зазначили, що двоє нападників чекали на активіста за півгодини до нападу. Вони розбили йому голову та поранили ножем стегно. Наразі він перебуває в лікарні. На місці події працює слідчо-оперативна група поліції — обставини події з’ясовуються.

Віталій – один з найактивніших громадських діячів Одеси. Відомий блогер та активіст займався висвітленням контраверсійної діяльності Геннадія Труханова, міського голови Одеси, його бізнес партнерів (найбільші забудовники міста), міської прокуратури та правоохоронних органів.

Устименко – активний учасник сесії міської ради, резонансні виступи якого неодноразово зривали реалізацію корупційних оборудок. Якраз напередодні червневої сесії стався зухвалий напад. Одеські активісти “Автомайдану” цього тижня,  перед початком активного пляжного сезону також планували акцію з очищення одеських пляжів та морських схилів від незаконних забудов, що закривають прохід містян до води. Результатами попередніх акцій стали знищення незаконно побудованих парканів.

За останні півроку це вже другий напад на Віталія Устименка. У лютому 2018-го під час оголошення рішення Солом’янського суду віддати мера Одеси Геннадія Труханова на поруки народного депутата України від фракції БПП Дмитра Голубова Віталій Устименко публічно засудив це рішення. У відповідь депутати міськради дали команду невідомим вивести Віталія з зали суду. Молодики силоміць витягли його з приміщення та, б’ючи ногами, спустили його із четвертого на перший поверх будівлі суду. У цей час працівники поліції, що перебували в приміщенні, в інцидент не втручались.

Це не перший випадок тиску та фізичного нападу на представників громадянського суспільства, які останній рік фіксуються по всій Україні. З моменту активізації цієї боротьби проти громадських активістів по жодній з справ немає рішення суду. Саме тому, коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ розцінює напад на Устименка як наслідок бездіяльності органів правопорядку щодо розслідування попередніх злочинів. Враховуючи вищезазначене, Реанімаційний Пакет Реформ вимагає:

ВГОРУ