Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР вимагає припинити тиск на Романа Маселка

РПР вимагає припинити тиск на Романа Маселка

Члена Громадської ради доброчесності, екс-голову Ради громадського контролю при НАБУ Романа Маселка хочуть позбавити адвокатського посвідчення. Підставою для цього може стати існуюче звернення члена Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Ігоря Попова.

Реанімаційний Пакет Реформ вбачає наявність зв’язку між антикорупційною діяльністю Романа Маселка та спробою притягнути його до дисциплінарної відповідальності. Адже він займав і продовжує займати принципову позицію щодо порушень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України під час конкурсів на посади суддів, а також сприяв зміцненню незалежності Національного антикорупційного бюро України. Також Роман є одним із адвокатів у справах Майдану і відповідає саме за справи щодо служителів Феміди.

20 вересня відбудеться засідання дисциплінарної комісії Національної асоціації адвокатів України, на якому мають розглянути інформацію, отриману від народного депутата Ігоря Попова. У своєму зверненні від 31 травня 2018 року він просить Асоціацію надати оцінку інформації, викладеної в листі від ГО «Асоціація судових репортерів України». Серед іншого, в листі ГО зазначається, що Маселко критикує судову реформу у своєму відеоблозі, підтримує суддів-викривачів Ларису Гольник та Сергія Бондаренка, і, на думку ЗМІ, є «таємним агентом НАБУ».

Адвоката цього року вже притягували до дисциплінарної відповідальності за порушення правил адвокатської етики, наслідком чого стало винесення йому попередження. Підставою цього став пост Маселка щодо рішення Київського апеляційного адміністративного суду у соцмережі. У ході судового оскарження рішення апеляційна інстанція його скасувала, але досі залишається можливість подання касаційної скарги. Повторне, протягом одного року, притягнення до відповідальності створює передумови для призупинення права Романа Маселка займатись адвокатською діяльністю.

Враховуючи провокаційну діяльність зазначеної ГО, а також безпідставність звинувачень, висловлених в листі, коаліція Реанімаційного Пакету Реформ розцінює такі дії як тиск на антикорупційних активістів, який спрямований на залякування та дискредитацію активних громадян. На жаль, попри численні заклики громадянського суспільства та міжнародної спільноти в Україні надзвичайно гострою залишається проблема тиску на активістів та журналістів, які викривають та розслідують високопосадову корупцію. Більше року тривають систематичні утиски ГО-сектору, починаючи від запровадження обов’язкового електронного декларування і закінчуючи фізичними утисками та використанням слідчих дій для отримання інформації про діяльність журналістів-розслідувачів.

Продовження тиску та спроби перешкоджання діяльності журналістів та активістів не лише негативно впливає на здійснення антикорупційної реформи, але й загалом відображає негативну тенденцію у розвитку демократії в Україні.

Враховуючи вищезазначене, коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ закликає органи адвокатського самоврядування діяти неупереджено і об’єктивно, а також не вдаватись до необґрунтованих дій стосовно адвоката Романа Маселка. Будь-які дії, спрямовані на утиски чи залякування активістів та журналістів, що здійснюють важливий внесок в боротьбу з корупцією, мають бути припинені.

ВГОРУ