Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР вимагає обрати чесних кандидатів у Вищу Раду Юстиції

РПР вимагає обрати чесних кандидатів у Вищу Раду Юстиції

Сьогодні, 24 квітня, представники громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» вимагали від зїзду адвокатів обрати членів Вищої Ради Юстиції, які вільні від політичного та олігархічного впливів, а також не задіяні в корупційних схемах.

 Робоча група з судової реформи РПР з відкритих джерел зібрала відомості щодо кандидатів до Вищої ради юстиції. З’їзд адвокатів повинен вибрати у ВРЮ трьох осіб із 13 кандидатів, це: Павло Луцюк, Вікторія Дерев’янко, Павло Гречківський, Ігор Фомін, Вадим Беляневич, Анжеліка Лабунська, Ростислав Кравець, Катерина Коваль, Олег Бондарчук, Іван Пруський, Сергій Острович, Алла Лесько, Петро Дзюбко. Експерти РПР підготували досьє кандидатівІнфографіка демонструє, які саме політичні еліти можуть стояти за кандидатами у члени Вищої ради юстиції.

CDVqytqUsAEXtv3[1] CDV2c6YUgAAkU4X[1]

Перешкоди щодо відбору кандидатів до вищого суддівського органу відбулися ще до початку з’їзду, який намагались зірвати провокатори. Люди, які представилися охороною з’їзду, не пропускали адвокатів з Києва через нібито їхню відсутність в списках запрошених. Разом з тим, делегації з інших регіонів до зали пропускали. Активіст РПР почув, як один із охоронців сказав іншому: «Нехай не переживає, задачу виконаємо. Пустимо лише тих, кого треба». Біля входу почалися заворушення, втім, міліція, яка стояла за рогом, ніяк на це не реагувала.

За неофіційною інформацією, існує конфлікт між Радою адвокатів Києва (голова – Інна Рафальська) і Національною асоціацією адвокатів (голова – Лідія Ізовітова), які намагаються пролобіювати своїх кандидатів.

У коментарі журналістам Рафальська повідомила, що має копію судового рішення від 24 квітня (суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І.), в якому сказано, що охоронній фірмі “Варта-1”, яка стоїть на вході, призупинено ліцензія. Водночас спроби перешкодити Раді адвокатів Києва взяти участь у з’їзді вона пов’язує не з конфліктом з асоціацією Ізовітової, а з амбіціями окремих кандидатів.

Експерт Реанімаційного пакету реформ, суддя Михайло Жернаков так прокоментував ситуацію: «Очевидно, що членів Вищої ради юстиції не можна обирати в такий спосіб. Якою б не була причина конфлікту, ніколи не буде довіри суспільства до такої Вищої ради юстиції, яка обрана з допомогою тітушок, бійок і блокування дверей. Такі процеси унеможливлюють вільне волевиявлення делегатів і ставлять під сумнів рівне представництво адвокатської спільноти, а значить, суттєво підривають легітимність з’їзду».

РПР наголошує, що неприпустимо, аби суддями над суддями, чим по суті має бути Вища рада юстиції, стали ті, які вершитимуть вибіркове правосуддя. Натомість, до Вищої ради юстиції мають увійти політично незаангажовані фахівці з бездоганною репутацією.

 

ВГОРУ