Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР та “Чесно” нагадали депутатам про річницю голосування “диктаторських законів”

РПР та “Чесно” нагадали депутатам про річницю голосування “диктаторських законів”

Активісти та експерти Реанімаційний пакет реформ та Громадський рух “Чесно” | Civic movement “Chesno” провели сьогодні ранок під Верховною Радою України та нагадували депутатам про річницю голосування за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Активісти вручали депутатам Верховної Ради України календарі на 2015 рік, в яких кожен день позначено як 16 січня. Кожен наступний день може стати новим 16 січня, якщо представники всіх гілок влади будуть нехтувати Конституцією, процедурами та регламентом роботи державних інституцій.
16 січня 2014 року – ганебна дата новітньої української історії, коли із порушенням Конституції та Регламенту роботи парламенту було ухвалено низку законопроектів, що суттєво обмежували права людини та фактично встановили “диктатуру Януковича” та його поплічників.

Саме це цинічне «ручне» голосування загострило конфлікт між мітингувальниками Євромайдану та тодішньою владою, що в результаті призвело до людських жертв на вулицях Києва в період з 22 січня, коли загинув Сергій Нігоян, до 20 лютого, коли була розстріляна Небесна Сотня на вул. Інститутській.


На спомин про річницю ганебного голосування активісти одягнули велосипедні та будівельні шоломи, носіння яких було заборонено згідно законів 16 січня.

ВГОРУ